Vespa Klub

nyu

Re: Vespa Klub

Hozzászólás Szerző: nyu » 2019.04.23. 10:08

Emailt hova lehet kuldeni ahonnan kapok valaszt is???

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2019.03.22. 07:55

A VKM megalakulásának 15. évfordulója, egyben ennek az időszaknak lezárása okán, talán érdemes lenne a legjobb pillanatokat felidézni - nem csak nekem !!!

......... azóta Dagival beszéltem, talán van rá mód, hogy egy"régi öregeket meghívóval" közös egy éjszakás, beszélgetős vacsorára - mondjuk az óhutai vadászházban, ahol volt az országos tal. 8)

Fényképek, kisfilmek, anekdoták - és persze egy fenséges vacsora, némi ital kíséretében. :D

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Vigyori
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vigyori » 2019.03.20. 23:02

BOLDOG 15. SZÜLETÉSNAPOT VESPA KLUB ! 8)

Ízirájder Öcsém, ízirájder!!! Ennyi!!!

vespuccio
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: vespuccio » 2019.03.09. 11:04

Tisztelt Klubtársaim és fórumozók!

Már elegem van a számonkérő hozzászólásokból itt és a többi Vespa fórumon. Különösen zokon veszem a partvonalról bekiabálók kritikáit, olyanokét akik nem is (voltak) klubtagok.
A Vespa Klub Magyarország egy egyesület, mint jogi, mint működési szempontból. Tevékenységünket a Vespázás és az ehhez kapcsolódó élmény/örömszerzés motiválja, melyet a hagyományok és az új igények alapján az elfogadott alapszabályunk szerint végezzük.
A VKM fenntartásához anyagi forrásokra is szükség van, melyet főként tagdíjakból és más támogatásokból fedezünk. Az egyesület működtetését a tagság által választott mindenkori tisztségviselők és eseti, vagy rendszeres segítők végzik juttatás (munkabér) nélkül. A klub eszközeinek felhasználásáról (ahogyan a tagdíj mértékéről is) a tagság dönt. (A tagdíj mértékee jelenleg havi 2 korsó sör ára) évi 10 ezer forint. Tehát a klub nem egy gazdasági társaság (bár gazdálkodik) és nem is egy webshop ahol a befizetésedért valami ellenszolgáltatást követelhetsz. Az önkéntesen fizetett tagdíj felhasználásáról közösen döntünk, illetve a felhatalmazás alapján a vezetőség. Az anyagi felelősség a klub elnökét terheli. A klubvezetéshez nagy elkötelezettségre és számos ismeretre, tapasztalatra van szükség ezért nem is igen akad jelentkező, akit a tagság megválasztana valamely tisztségre.

Miért nem működik jól (úgy ahogy Te szeretnéd) a klub? ...., hát azért, mert egy egyesület csak annyira jó, mint az abban résztvevők! Addig amíg egy segítsére lasszóval sem könnyű találni közreműködőt, amíg mindenki úgy gondolja, hogy csak a másiknak van kötelessége (és azt számon is kéri) addig ilyen marad minden.
Névváltozás! Névváltozás! ...., tehát a klub nem változik, csak a felirat Vespa C(K)lub Budapest-re! Majd! Egyelőre a bevállalt világtalálkozó köti le erőinket és jó kilátásaink vannak egy kiemelkedő hangulatú világtalálkozó megrendezésére. Minden vezetőségi tag és rendszeres segítő ugyanúgy dolgozik, mint Te is, csak amikor Te nézed a TV-t, vagy edzőteremben pumpálod magad félelmetesre, esetleg fórumozol, hogy "na mi van már?" meg "sz@r a klub" akkor ők (mi) levelezünk, telefonálunk, szervezünk.......

Azért köszönjük a bírálatokat, kevésbé az átgondolatlan csak beszólásokat, de ezekből is lehet tanulni!

Kitörő örömmel fogadnám a segítséget, a torzsalkodások szítása helyett az ilyenek elsimítását, annak a keresését ami közös bennünk és a korszerű terminológiával szólva proaktív részvételt a VK(C)M(B) tevékenységében.

Végül is ezért van a klubunk!

.... a többit majd élőszóban a taggyűlésen, az első közös kirepülésen, a kemencei túrán, az Olasz napokon, majd a VWD2019 Zánkán :!:

VesPapa

csabi6ai

Hozzászólás Szerző: csabi6ai » 2019.02.28. 15:29

VesPapa, akkor én lennék a 17.?

vespuccio
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: vespuccio » 2019.02.22. 18:17

Zsolt!

...ez egyszerűen nem igaz. A VKM működik, mint eddig, reményeim szerint továbbra is gyűjtőklubként, befogadva minden jelentkezőt, aki akár kötődik-, vagy nem kötődik valamelyik baráti társasághoz.
Kedvező folyamatként értékelem, hogy egyre többen ismerik fel az egyesületi formában történő működés lehetőségét. Ez tette időszerűvé, hogy a 2004-óta Magyarországon egyedüliként működő VKM nevetváltson ezáltal lehetőséget biztosítva az új egyesületeknek az országos Vespa ügyekben a döntéshozatalra.

A döntést a közgyűlés meghozta, már "csak be kell jelenteni a Fővárosi Törvényszéknél". Én sem gondoltam, hogy ez mennyire nem egyszerű és mennyi adminisztrációt igényel, de rajta vagyunk.

Kérlek legyetek bizalommal és türelemmel és segítsetek összetartani a tagtársakat, szervezni a hagyományos rendezvényeinket. Erőinket fordítsuk első sorban a Vespa Világtalálkozó megrendezésére és ha emellett sikerül bejegyeztetni a névváltoztatást is az még egy ok lesz az ünneplésre.

VesPapa

NRZsolt

Hozzászólás Szerző: NRZsolt » 2019.02.21. 18:51

Elég elszomorítóan hangzik. Mondjuk klub sincs, se Magyar, se Budapesti.

PK50 FL 90 '; ET4 125 98 ';GTS250; Px200, 99'

vespuccio
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: vespuccio » 2019.02.17. 20:11

Igen!
Eddig 16 befizetés érkezett!

VesPapa

P.G.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P.G. » 2019.02.17. 19:11

Sziasztok!
Fellelhető valahol egy 2019-es Klub taglista?

Vespa Granturismo

nyu

Hozzászólás Szerző: nyu » 2018.12.19. 18:52

Koszi

Kenytelen vagyok, videki klub valaszra sem meltat.

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2018.12.17. 21:16

Ha a budapesti klubhoz csatlakozol, 10eFt az éves tagdíj. A decemberi befizetések automatikusan 2019-es évre szólnak.

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

Lóri
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lóri » 2018.12.17. 06:41

Bár már nem vagyok kompetens a témában, de gondolom tudsz irányítottan, jövő évre fizetni. Az más kérdés, hogy a budapesti klubhoz kell-e csatlakozni és hogy mennyi a tagdíj? Eme kérdésekre a válaszok amúgy engem is érdekelnének...

nyu

Hozzászólás Szerző: nyu » 2018.12.14. 16:02

Vwd-re klubtagnak kell lenni, ha ma befizetem a tagdíjat akkor a tagsag dec 31-ig ervenyes?

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2018.09.21. 18:30

Tiko Te egy értelmes ember vagy. Megérted, hogy a VKM már nincs, mert a közgyűlés úgy határozott. VCBP meg van, mert a közgyűlés úgy határozott. Az adminisztráció része csupán formaság, némi idő kérdése.

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2018.09.21. 15:15

Akkor a baráti társaságok nem használhatják a Vespa elnevezést teszem azt lógón, matricán, stb.?
Mondjuk, belegondolva, mivel ezek nem hívatalos jogi személyek, nem kereskednek és nyerészkednek vele, kit érdekel.

Nos, majd szoljon valaki, ha megszünik a VKM és átalakul VKBP-re. Nem másért, de viszem a klubkártyámat lecserélni és begyüjteni az új klubmatricákat, kitűzőket és molinókat. :D :D :D Gondolom már gyártásban vannak. :D

Csak azért érdeklődtem, mert olvastam egy bejegyzést amely azt hírdeti, hogy:
"Mindegy melyik klub tagja vagy, ha a választott klub tagja az országos szövetségenk (VKM).
Néhány hivatalos klub van Magyarországon
- VCBP (exVKM)
- VCGyőr
- Veterán VC Hungary (Szombathely)
És sok vespás baráti társaságot ismerünk
- Édi Vaddarazsak
- Fannulloni Vespamici (Siófok)
- Szekszárdi Vespások
- GTS group Hungary (Nyíregyháza)
- Mormota team (Budapest)
- Pokol Darazsai (Budapest)
- VC Debrecen
- VC Gyömrő
- Tatai Vespások
...stb."

Engem a "van" szó vezetett félre.

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2018.09.21. 11:57

Hivatalosan ennyi látszik, ha rákeresel a szervezetnévben a "vespa" szóra a bejegyzett civil szervezetek nyilvántartásában:

Kép

De azért az magában nem igaz, hogy bárki "csak úgy" használhatná a Vespa nevet és logókat, mert azért még létezik a védjegyoltalom fogalma is. Tehát ilyen jogot csak a jogtulajdonostól lehet szerezni.

Kép

Ne légy szerény, nem vagy te olyan nagy ember! :)
(Golda Meir)

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2018.09.21. 08:48

"Ennek csak klubok és jogi személyiséggel nem rendelkező, ámde rendezett, összefogott baráti társaságok lesznek a tagjai."

Na, ez már egy hír, tehát baráti társaság, mint Vespa Klubok Szövetségének tagja, is használhatja majd ezek szerint a Vespa nevet, lógó, jelvény, molinó, stb. készítésénél. Ez eddig csak az Ex VKM kiváltsága volt (nem is volt idén egy darab VKM matricánk sem csereberélni).

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2018.09.21. 08:28

Tiko írta:
2018.09.20. 14:21
Érdeklődnék, hogy hol tart a Magyar Klub átalakítása?
...
Kedves Tiko!

- Az exVKM Győrben átnevezte magát Vespa Club Budapestnek, minden más maradt a régiben. Hivatalosan még nincs beadva a módosítási kérelem a Bíróságra, most ősszel, szezonon kívül lesz rá kapacitás. -> Barczi Gáborra bízom az intézését.
- Klubtagok listája itt
- Ezzel felszabadul a VKM név, ami a klubszövettség megalapításához kell. Ennek csak klubok és jogi személyiséggel nem rendelkező, ámde rendezett, összefogott baráti társaságok lesznek a tagjai. Ezen továbbra is dolgozunk a Győriekkel, illetve a Veterán Vespásokkal. Mármint, hogy mi és hogy legyen a távolabbi jövőben. ->dr. Vajthó Ádámmal készítjük.
- Hogy ki melyik klubhoz szeretne tartozni? Szabad akaratából eldönti.
- Hogy milyen feltételekkel fogadnak más klubok? Kérdezd meg őket! A győrieket ismered, de a Veteránosokat kicsit nehezebb lesz elérni a köetkező hetekben, mert Horváth Ferinek, a vezetőjüknek volt egy nagyon csúnya balesete vespával az előző hétvégén, szerencsére ő "csak" kórházban van, de az osztrák barátja meghalt Hévíznél.

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2018.09.20. 20:59

Helló!

Csak véletlenül klikkeltem ide, hisz már nincs miért követni ezt az oldalt - régóta teljes érdektelenségbe fulladt - de most látom, hogy Tiko olyan kérdést feszeget, amit jó lenne tisztán látni. Van e országos klub, van e Budapest klub, hol lehet ezt követni, mit lehet tudni a működésükről, kik, hol klubtagok (hátha találok néhány ismerőst) és hogy egyáltalán van e értelme a régi, hagyományos értelemben vett klubtagságnak.
Az hogy régen mi volt, hogy volt az valóban már nem számít - ami viszont nagyon is, az az hogy mi van most és hogyan is lesz a VWD előtt 9 hónappal?
Marcin kívül van valaki, aki ezt átlátja?

ui. - látom okt. 6 Eger - szívesen elmegyek, hátha találkozok olyanokkal, akik nem voltak ott Győrben. Egy kis közvetlen eszmecsere mindig jót tesz a vespás kapcsolatoknak. :)

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2018.09.20. 14:21

Érdeklődnék, hogy hol tart a Magyar Klub átalakítása?
Jelenleg a következő infót olvastam:
"Néhány hivatalos klub van Magyarországon
- VKBP (exVKM)
- VKGyőr
- Veterán VK Hungary (Szombathely)"

És pár baráti társaság, de ők nem rendelkeznek klub minősítéssel.

Ha valaki, teszem azt Kazincbarcikárol, klubtag szeretne lenni, mely klubhoz kell csatlakoznia? Budapest, Győr, vagy Szombathely? A Veterán Vespa Klub például nem tudom, hogy milyen feltételekkel fogad új tagokat.
Eddig létezett egy Vespa Klub Magyarország, de mostantól átment (tudomásom szerint) a Vespa Klubbok Szövetségébe és nem rendelkezik klubtagokkal, nem vesz fel új tagokat (tévedek?).
Továbbá, a VKM (VKSz) tagjai, automatikusan VKBP tagok lettek (vagy lesznek)? A Jelenlegi 45 klubtagnak 60%-a Budapesti, a többi tag, vagy legtöbbje, pedig környékbeli (Érd vezet).

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2018.05.17. 09:51

Ha valaki nem ad ki ilyen infót magáról, akkor az azt jelenti, hogy nem is akar, hogy szavaid idézzem, potenciális társa, társasága lenni senkinek... (Ha kötelezővé lenne is téve valahogy, max. lenne néhány piréziai fórumtárs is.)

De lehet, hogy tévedek!
Posztoljon ide legyen szíves az, aki rohadtul szeretne a környékén társaságot találni, hogy akkor miért nem írja ki magáról, hogy melyik az a környék, ahol azt a bizonyos társaságot találni szeretné? :roll:

(Golda Meir)

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2018.05.17. 08:08

Én nem a pontos címre gondoltam, hanem a város nevére, vagy ha ez is gond, akkor a megye szerepelhetne, hogy mindenki tudjon egy régiót belőni, hogy kik lennének esetleg a potenciális társak akikkel esetleg közelebbi társaságot kialakíthatnának.
Én fórumozok egyébb helyeken is, ott fel van tüntetve a város neve. Zárt fórumok, csak a regisztrált tagok láthatják ezt.

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2018.05.16. 13:29

A fórumon nem lehet kötelezővé tenni, hogy a felhasználó megadjon címet. Ha megadja látszik, ha nem, akkor nem...

Pláne most, hogy máj. 25-től már mindennek GDPR kompatibilisnek kell(ene) lennie, még ha eddig ezt elő is lehetett volna írni, most meg kellene szüntetni. (Mármint, hogy kötelező legyen bármilyen személyes adatot nyilvánosságra hozni.) Sőt, nemcsak a nyilvánosságra hozásról szól ez a GDPR-os dolog, hanem még létre is kéne hoznia a klubnak egy profi adatvédelmi szabályzatot, mert még megkefélhetők is leszünk, ha nincs ilyen. Kéne egy ehhez értő jogászt rávadítani a dologra.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 79&from=HU

(Golda Meir)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2018.05.16. 10:25

Sisakot megkértem, hogy a honlapon frissítsen. Elvileg az hamar megvan (csak össze kellett hozzá szedni a tartalmat). Viszont a fórumtagoknál ezt nem tudom garantálni, Wilikével futunk egy kört ennek megoldására.

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2018.05.11. 14:18

Szerintem, mindkettőre:

http://www.vespaklub.hu/home/klub/klubtagok

és

memberlist.php
Itt, csak akkor látható, ha kivállasztok egy tagot. A teljes listanézetben nem.

Válasz küldése