5. Austrian Vespa Rally - 2015 Szeptember 12-13.

vespuccio
Adminisztrátor

Re: 5. Austrian Vespa Rally - 2015 Szeptember 12-13.

Hozzászólás Szerző: vespuccio » 2015.09.19. 07:31

maxx írta:Fogadjátok szeretettel TonyMontana tollából a hétvége beszámolóját!

5. Austrian Vespa Rally

Az ötödik Osztrák Vespa Rally Klosterneuburgban, Bécs elővárosában került megrendezésre szeptember 11. és 13. között. Ez a Duna mellett fekvő kis húszezres város 40 évvel ezelőtt még az osztrák főváros 26. kerülete volt. Ma borászatáról és apátságáról híres vidék.

A rally 65 versenyzője között ott volt a VKM csapata is -----

Remekül éreztem magam, jó volt képviselni a hazai színeket és remek csapatot alkottunk így négyen!
Jó kis beszámoló, szinte jelenlevőként éltem át a rally-t a tavalyi élményeim alapján :) Sajnálom, hogy nem lehettem ott a magyar csapatban. :( Talán jövőre :?:

Gratulálok a helyezésekhez :D

VesPapa

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.09.17. 21:40

Fogadjátok szeretettel TonyMontana tollából a hétvége beszámolóját!

5. Austrian Vespa Rally

Az ötödik Osztrák Vespa Rally Klosterneuburgban, Bécs elővárosában került megrendezésre szeptember 11. és 13. között. Ez a Duna mellett fekvő kis húszezres város 40 évvel ezelőtt még az osztrák főváros 26. kerülete volt. Ma borászatáról és apátságáról híres vidék.

A rally 65 versenyzője között ott volt a VKM csapata is elnökünkkel, Marcival, Ágival, Hermannal, a brazil-német-magyar "légiósunk"-kal és jómagammal. Nekem szinte hazai pálya volt, mert itt lakom kis családommal Kolsterneuburgban.
Előzetes egyeztetések szerint Áginak és Maxxnak biztosítottam a szállást az otthonomban, így végig együtt voltunk a három napos rendezvényen. Én egy kicsit problémás voltam, mert a PX-et nyugdíjba helyeztem a nyáron, azaz Magyarországon hagytam és vespa nélkül nehezen indulhattam volna el. De Maxx intézett nekem egy kölcsön "járgányt" a Bécsi Vespa Klub alelnökétől. Egy GTS 300 jutott a fenekem alá az első 300 példány közül, ami Ausztriába érkezett. Köztudottan nem vagyok "fűnyíró"-párti , de "ha nincs ló, jó a szamár is"-alapon elmotorozgattam vele 220-230 km-t.

Pénteki nappal kezdődött a rendezvény. Ági és Maxx koraeste érkeztek meg hozzám. Volt olyan szakaszuk is az ide úton, ahol bizony tolni kellett a vespákat. Ugye a hegyeshalmi határt lezárták a menekültáradat miatt és ezen a szakaszon ők is velük sétáltak át Ausztriába. Ahogy megérkeztek, már mentünk is a regisztrációs pontra, ahol elintéztük a protokollt és átvettük a welcome csomagot is, ami tartalmazott matricákat, fém plakettet, egy műanyag passzét, amire az osztrák autópálya matricát lehet ragasztani és feltenni az első villára, baseballsapkát, térképeket, flaskát... Aznap csak külföldről érkezőknek volt program: egy bécsi buszos városnézés idegenvezetéssel, no meg egy kis sétával a belvárosban.

Szombat reggel nyolckor volt jelenése mindenkinek a város főterén, ahol átvehettük az itinert és a rajtszámot, majd jöhetett a motorátvétel és lassan a rajt is. A mezőny osztrák, német, olasz, szlovén és magyar pilótákból állt. De rendezők közt ott volt a Vespa Világ Klub (VWC) elnöke, no meg a Piaggiotól is voltak páran. Mindenki lelkesen ragasztgatta a "manuális gps"-t és tette fel az "uzsisdobozt" a vasára. A szervezők tartottak egy eligazítást és némi beszédet, majd a helyi pap elmondott egy imát és megáldotta a vespákat, hogy balesetmentesen teljesítsük a versenyt. Majd kezdődött a percenkénti indítás és a fotocellás ügyességi feladat. Eztán mehetett mindenki az itiner szerint.
Mi maradtunk egy csapatban, hol Maxx, hol én vezettük a Team Hungariát. Nagyon szép tájakon mentünk keresztül Niederösterreischban. Dél körül ez egyik pihenő pontnál kaptunk ebédet és szusszantunk egyet. Szépen gyűjtögettük a pecséteket az ellenőrző lapra és minden chekpointra időben érkeztünk. Ez első napi etap 140 km-t tartalmazott, amit tíz órától este hatig teljesítettünk is.

Este nyolckor hivatalosak voltunk a gálavacsorára egy helyi borászat vendéglőjébe, ahova már taxival mentünk, mert várható volt némi alkohol tartalmú ital fogyasztása. Egységesen klubpólóban jelentünk meg és foglaltuk el az asztalunkat, ami kiegészült Herman családjával is. Pezsgős fogadás és egy rövid beszéd után jöhetett is az előétel, ami egy klasszikus osztrák hidegtálból állt. A főétel választható volt rántott csirke salátával, fogas filé petrezselymes burgonyával vagy sertésült zsemlegombóccal. Desszertnek egy almás rétes, csoki mousse és grízgombóc variáció került terítékre.

Másnap reggel nyolckor újra jelenésünk volt a start vonalnál (Parc Fermé), ahol már szorgosan építették a fotocellás pályát és a mezőny izgatottan várta az indulást. E napra egy szolid 70 km-es szakaszt bíztak ránk Bécsen keresztül a Duna másik oldalán haladva, megfűszerezve egy kis kompozással az utolsó pár kilométeres szakaszt. Azért sikerült a végére egy kicsit eltévedni kis csapatunknak, de még ez is belefért a versenyidőnkbe. A célnál ismét várt ránk az időmérős szakasz majd egy két órás pihenés a záróünnepségig. A szünetet nálam töltöttük kis kávézgatással, majd mind a négyen időben megjelentünk a kolsterneuburgi apátságban található étteremben. A záró ebéd előtt még elhangzott egy furcsa történet, ami szinte hihetetlennek hangzott:
Peter Haider, a bécsi alelnök vasárnap reggel hatkor kocsikázott, hogy pékséget találjon magának, majd egy körforgalomhoz érve azt vette észre, hogy egy vespás behajt a körforgalomba és nekimegy középen található virágágyásnak, majd szaltózik egyet. Felpattant és elszaladt a vasat hátrahagyva. Az alelnök odament a fekvő motorhoz és látta rajtszámot a Primaverán. Az alak épp ellopta a kis vespát a szálloda elöl, amiben benne volt a kulcs is. Természetesen az egyik versenyző, egy gráci hölgy vespája volt. Szerencsére csak a karosszéria sérült, így tudott még aznap versenyezni is.
Nem semmi, mi?

Nos, a remek ebéd után, ami tökrém leves, paradicsomos, rókagombás tészta és császármorzsa volt, kifüggesztették a végeredményt. Sajnos vagy egy órát vártunk a ceremóniára, mert egy olasz megóvta a versenyt. Történt ugyanis, hogy az egyik ellenőrző pontra túl hamar ért oda és ezért sok büntetőpontot kapott. Amúgy az óvása 50 euróba került, amit végül elutasítottak.

Abszolút kategóriában Michael Zierer egy köflachi srác nyert, mi pedig: Maxx 22, én 23, Hermann 25, Ági 42.
Automata kategóriában: Maxx 8, én 10.
10 col kategóriában: Hermann (erre nem emlékszem)
Hölgy kategóriában: Ági 8.

Kiosztották a kupákat és az érmeket, majd megköszönték mindenkinek a részvételt. Érdekes volt, hogy egy asztalon ott hevertek a támogatók ajándékai, csupa alkatrész, azokat nem osztották szét.

Visszaadtam a GTS-t a gazdájának, ahogy kaptam, a csapat még gyorsan hazadobott, majd ők is elindultak Magyarország felé.

Remekül éreztem magam, jó volt képviselni a hazai színeket és remek csapatot alkottunk így négyen!

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

gimbigombi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gimbigombi » 2015.09.14. 13:12

Nagyon jó kis hétvége volt ! :P

https://plus.google.com/u/0/photos/1071 ... 8435355905" onclick="window.open(this.href);return false;

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.09.14. 06:34

Éjfélre mi is hazaértünk Jucival, Tatabányától már nem esett jól, úgy csípett a menetszél...

NRZsolt

Hozzászólás Szerző: NRZsolt » 2015.09.13. 22:49

Kiváncsian várjuk. Jól láttam, hogy egy GTS 300 -as volt amivel mentél?

PK50 FL 90 '; ET4 125 98 ';GTS250; Px200, 99'

TonyMontana
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TonyMontana » 2015.09.13. 21:04

Letudtuk a versenyt, 1-2 nap és írok egy beszámolót! :wink:

Kép

TonyMontana
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TonyMontana » 2015.06.26. 20:20

Megbeszéljük a részleteket a Parádén ;)

Kép

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.06.26. 15:39

Tony, akkor tudsz jönni is? :)
(Gombi Ágival ketten stoppolnánk a két főnek helyet)

TonyMontana
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TonyMontana » 2015.06.26. 11:53

Kicsi a világ, Klosterneuburgban lakom 8)
Két főre tudok szállást biztosítani :wink:

Kép

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.06.25. 11:49

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.06.25. 11:46

Az, hogy én megyek az 100%! Ki jön még erősíteni a csapatot?

Hamarosan kéne szállást foglalnunk + csapatmegbeszélést tartani. Gyakorolni jó lesz a Magyar Vespa Rally stage 1 a Vesparádén, mert ugyanazok a szabályok lesznek, mint kint!!! :) Ne legyetek szégyellősek, gyertek!!!

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.06.25. 11:42

Kép

Kép

maxx
Adminisztrátor

Re: Túrák, programok

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.05.12. 09:22

Ez a hivatalos pontaderai rally osztrák fordulója! Szuper, hogy ilyen közel van a helyszín!!! :)

sisak
Kapcsolat:

5. Austrian Vespa Rally - 2015 Szeptember 12-13.

Hozzászólás Szerző: sisak » 2015.05.12. 08:25

Meghívást kaptunk erre: 5. Austrian Vespa Rally - 2015 Szeptember 12-13.
Helyszín: Klosterneuburg bei Wien

Bővebb infó hamarosan.
http://www.vcw.at/5thrally/index.html

Akit érdekel, jegyezze a naptárába!

http://www.vespaklub.hu/home/klub/klubtagok/sisak" onclick="window.open(this.href);return false;

Válasz küldése