Közgyűlés - 2016. január 9. 9:00 STEX ház

maxx
Adminisztrátor

Re: Közgyűlés - 2016. január 9. 9:00 STEX ház

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.11. 08:49

Kedves Mindenki!

Szombati rendkívüli közgyűlésről részletes jegyzőkönyv fog készülni 1-2 héten belül, de addig összefoglalnám azt amiben maradtunk.

Napirendi pontok előtt fontos, hogy a társaság nagy része egyetértett abban, hogy a múlt vélt, vagy valós sérelmein lépjünk át! Nyisson tiszta lappal a klub, persze a múlt tanulságainak figyelembe vételével, tanulva a hibákból. (pl. elégtelen belső kommunikáció!)

1. Talán a legfontosabb, hogy a szokásostól eltérő, rövidebb periódusra egy évre (2017. január 10-ig tartó mandátummal) megválasztottátok a vezetőséget! Ezzel formálisan eleget tett a klub ezen törvényi kötelezettségének.
tagjai:
Ungvári Márton - elnök
Barczi Gábor - alelnök
Tamás Ferenc - titkár

A munka most kezdődik, az átalakítás egyik lényegi pontja, hogy az országos találkozó megszervezését a helyi vespás csoportok kezébe adjuk, illetve lehet érte jelentkezni! :) Mivel 2016-ra már a VKM vezetősége hivatalosan felkérte a Nyíregyháziakat és el is vállalták, így ebben az évben jó kezekben lesz a legnagyobb ünnepünk. De Szekszárd (Szabóék + Fekete Bence), Siófok (Csizmi, Ákim & company), Érd (Dagi és barátai) külön-külön bejelentkeztek tegnap, hogy szívesen látnának "otthon" minden vespást országos találkozó keretei között. :)

2. Elfogadásra került a programtervezet, amely tovább egyszerűsödött, összesen 3db rendezvényt tartalmaz + az évi rendes közgyűlés időpontját. Ezeket vállalja, az országos klub, hogy jó minőségben megtartja a tervezett időpontokban.
- 2016.05.01 vasárnap - Május 1-i szezonnyitó motorozás
- 2016.07.01-03 hétvége - Országos találkozó (zempléni - szabolcsi helyszínnel, házigazda a Nyíregyházi GTS Group)
- 2016.10.29 szombat - 2016 évi rendes közgyűlés
- 2016.12.01 csütörtök - Évadzáró bankett

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lesz más rendezvényünk de azok rendezését a klub nem határozta meg a közgyűlésen. Több mint valószínű, hogy lesz: egynapos hétvégi gurulások, heti csütörtöki gurulások, börze, fotópályázat és kiállítás, világtalálkozó egységes megjelenés és kinti közös program, rally, gentlemans ride, évadzáró...stb.

3. A közgyűlés egyhangúlag elfogadta az alapszabály módosításáról szóló indítványt, ami lehetővé teszi a közgyűlésen való online részvételt és szavazást valamint a szavazati jog képviselőn keresztül való gyakorlását. Ennek szövegszerű változatát a klubtagok e-mail formában megkapják és írásban véleményezik.

4. Honlap és fórum korszerűsítés (HFK) új lendületet kapott! Váradi-Szabó Dávid vezetésével és három másik klubtag segítségével folytatják a tavaly áprilisban megakad építkezést. Vasárnap már láttam is egy e-mailt Dávidtól, amiben felvette a kapcsolatot a HFK munkacsoport :) tagjaival.

pl, az egyik csapás, ami mentén közösen dolgozunk:
A közös munka, a problémák közös megoldása és a közös sikerek hozzák össze az embereket, ezért én a weblapon csinálnék egy feladat fület ahol jó előre kihirdetnénk az éves, jövő éves programokat célokat és arra önkéntes alapon lehetne jelentkezni (kellene jelentkezni). Így mindenki látná, ki mit tesz a klubbért..
..és aki a klub életében nem vesz részt azt "díjaznánk" részvételi díjjal a rendezvényeken.

5. Március közepén újabb közgyűlést tartunk, amire a vezetőség hozza az addig elkészült anyagokat.
Témák:
- vezetőség kibővítése, új feladatkörök szerint: Titkár és alelnök feladatainak több felé bontása (új szerepek: pénztáros, event/rendezvény felelős, marketing / Kommunikáció felelős, fórum admin, veterános témavezető, VWD1019 projekt vezető)
- javaslat a személyekre (pl. marketing oldalon Varga Árpád visszatér és segíti a munkánkat)
- tervezett programok részletes ismertetése, azokhoz kapcsolódó feladatok bemutatása és a klubtagok vállalásainak megtétele
- VWD2019 megvalósíthatósági tanulmány bemutatása

6. Kommunikáció erősítése nagyon fontosá vált.
E-mail formában folyamatos tájékoztatást kap a tagság minden lényeges tevékenységről. Persze a jelenlegi fórumot is használjuk + frissül az aktuális honlap (hoberth és sisak dolgoznak rajta) + készül az új honlap és kommunikációs tervezés 4. pontban.

Szóljatok, ha valami fontosat kihagytam!!!

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.11. 07:21

Szerintem se lóverseny, hanem még annál is fontosabb! :)

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.10. 21:20

Szerintem nem lóverseny. A jó hír bármikor jólesik, a rossz hír meg nem sürgős... :D

Ne légy szerény, nem vagy te olyan nagy ember! :)
(Golda Meir)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.09. 09:30

Kezdünk.

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.09. 06:59

No, mostanra nekem fix lett, hogy nem tudok menni, jó közös ülést! :)

(Golda Meir)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.08. 10:04

Sziasztok! Juhéjjj, mindkettőtök címére küldtem! :)

Szabo_Ancsa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabo_Ancsa » 2016.01.07. 20:45

Sziasztok!
Jövünk mindketten, mi is szívesen elolvasnánk...

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.07. 15:45

Wilike, igazad van! Remélhetőleg nem kell túl sok külső segítség, de jó track amit mondassz.

Eddig Barczi Gábor feleségében dr. Varga Beátában bíztunk, mint a klubnak segítőkész ügyvédben a felmerült ügyekkel kapcsolatban + Gábor jártasságában a civil szervezetek terén.

Nem használtuk ki azt a lehetőséget, hogy a sorainkban lévő vespás jogászokat bevonjuk.
Réka mellett Brankót is megkerestem a kérdéssel, több szem többet lát alapon.

+ több civil szervezettel is fel kell vennünk a kapcsolatot és kikérdezni őket a tapasztalataikról. (A közhasznú bélyeggel ellátott szervezeteknek dolgozó barátaim nagyon csúnya képet adtak az adminisztrációs úthengerről, ami eltaposta a magyar civil szervezetek 80%-át)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.07. 15:11

Szia Csizmiiii! Neked is elküldtem és várunk téged is!

csizmi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csizmi » 2016.01.07. 14:19

Marci,
én is szívesen olvasnám!
Amennyiben nem lesz szombat reggel ónos eső, akkor én is felmegyek, viszont reggel nyolckor még van egy pár perces intézendőm itthon Siófokon, tehát csak fél tíz és tíz között érek oda.

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.07. 13:23

Ádám örülök, hogy jössz, neked is elment a jegyzetem!

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.07. 13:03

Felvettem a napirendi pontok közzé a Wilike által triggerelt, Réka előbbi válaszában kibontott javaslatot!
Itt vannak a tobpik nyitó hozzászólásban:
http://forum.vespaklub.hu/viewtopic.php ... 494#p81494" onclick="window.open(this.href);return false;

skandal69

Hozzászólás Szerző: skandal69 » 2016.01.07. 12:41

Sziasztok! Én is megyek, és lécci Marci küld el nekem is a koncepció tervezetet. Köszi!

Vespa, Lambretta... Rudebwoy felicita!!

PRéka

Hozzászólás Szerző: PRéka » 2016.01.07. 11:51

Köszi a megtisztelő feladatot! ;)

Gyors átnézés után az alábbiakat találtam:

1. Az első felvetés teljesen helytálló, azaz az egyesület alapszabályában/alapító okiratában külön rendelkezni kell a tag tagsági jogainak képviselő általi gyakorlásáról, annak feltételeiről. Amennyiben ez megvan, minden további nélkül meg lehet hatalmazni más tagot a képviselettel.

Új Ptk. - III. könyv, 3:65. § [Az egyesületi tag jogállása]

"(3) A tag tagsági jogait személyesen gyakorolhatja. A tag tagsági jogait akkor gyakorolhatja képviselőn keresztül, ha azt az alapszabály lehetővé teszi. A tagsági jogok forgalomképtelenek és nem örökölhetők."

Másrészt a 2011 évi CLXXV. tv. (Civil tv.) szabályozta az elektronikus úton történő szavazás lehetőségét is (a régi Ptk-hoz hasonlóan:Ptk. 63. § (2) ):

3. §.

"(6)16 Az egyesület ügyvezető szervének és döntéshozó szervének ülése személyes részvétel helyett elektronikus hírközlő eszközök igénybevételével is lefolytatható, akkor, ha a létesítő okirat az igénybe vehető elektronikus hírközlő eszközöket, valamint azok alkalmazásának feltételeit és módját úgy határozza meg, hogy a tagok azonosítása és a tagok közötti kölcsönös és korlátozásmentes kommunikáció biztosított legyen.

(7)17 Az elektronikus hírközlő eszköz közvetítésével tartott ülésen elhangzottakat és a meghozott határozatokat úgy kell rögzíteni, hogy azok utóbb is ellenőrizhetőek legyenek. Ha a döntéshozó szerv ülésén hozott határozatot be kell nyújtani a nyilvántartó bírósághoz, jegyzőkönyvet kell készíteni, amelyet az ügyvezető aláírásával hitelesít."

Ehhez arra van szükség, hogy a létesítő okirat hangsúlyozottan tartalmazza az elektronikus ülésezés lehetőségét. Továbbá rögzítenie kell azt is, hogy milyen elektronikus hírközlő eszközök használata engedélyezett. Ezen eszközök alkalmazásának feltételeiről és módjáról is szükséges rendelkeznie úgy, hogy a tagok közötti kommunikáció kölcsönös és korlátozásmentes legyen illetve az így tartott gyűléseken az elhangzottakat és a határozatokat úgy kell rögzíteni, hogy azok utóbb is ellenőrizhetőek legyenek. Fontos hangsúlyozni, hogy a létesítő okiratban erre a kérdésre mindenképpen ki kell térni!

A fentiekhez tehát mindenképp egy alapszabály-módosítás szükséges, amihez a közgyűlésen résztvevők 3/4-es szótöbbsége kell:

Új Ptk. 3:76. § [Határozathozatal]

"(1) Az egyesület alapszabályának módosításához a jelen lévő tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges."

(azaz a megjelentek 3/4-e! Gondolom ezzel nem lesz probléma)

2. A második felvetés sem sokkal egyszerűbb, de nem zárja ki semmi, hogy a régi Ptk. szerinti szabályozás alapján megismételt közgyűlést lehessen tartani:

Ptk. 63. § (7) bek.
"Ha az egyesület szerveinek ülése nem határozatképes, megismételt ülést kell tartani. A megismételt ülés legkorábban a határozatképtelen ülést követően, későbbi időpontra hívható össze. A megismételt ülés a legfőbb szerv esetében a megjelent tagok számától függetlenül, egyéb egyesületi szerv az általános rendelkezés szerint határozatképes, azaz ha tagjainak több mint a fele jelen van."

Tény, hogy az új Ptk. nem nevesíti ezt a lehetőséget, de nem is zárja ki, így az általános jogelvek szerint mindent szabad, ami nem tilos... Ami a különbség, hogy a régi Ptk szerint határozatképtelenség esetén meg KELLett tartani a megismételt közgyűlést. Ezt a kötelezettséget vette ki az új szabályozás, de nem tiltotta meg!

Továbbá ezt egy jogi fórumon találtam, igaz, még a Cilvil tv. és az új Ptk hatályba lépése előtti jogszabályokat idéz, de az alapelvek nem változtak, csak másik jogszabályokban kerültek lefektetésre:

"A társadalmi szervezet Etv. 6. § (1) bekezdésének megfelelő demokratikus működése nem csak akkor biztosítható, ha az alapszabály rendelkezik a megismételt közgyűlés esetén követendő eljárásról. Nincs tehát akadálya annak, hogy külön szabályozás nélkül, az általános alapszabályi előírásoknak megfelelően a közgyűlés határozatképtelensége miatt (vagy egyéb más okból is) nem megismételt, hanem új közgyűlést hívjon össze a társadalmi szervezet. Megjegyzendő, hogy kis taglétszámú, csak helyi szinten működő társadalmi szervezeteknél általában nem is szükséges a megismételt közgyűlésre vonatkozó külön szabályozás, mert itt nem ütközhet sem technikai, sem anyagi korlátokba új közgyűlés összehívása.
Ha a társadalmi szervezet a közgyűlés összehívására vonatkozó általános alapszabályi rendelkezésektől megismételt közgyűlés esetén el kíván térni, akkor kell az erre vonatkozó szabályokat az alapszabályban megállapítani oly módon, hogy azok összhangban legyenek az Etv. 6. §-ának (1) bekezdésében foglalt garanciális rendelkezésekkel. Így a megismételt közgyűlés meghívójában szükséges a tagok tájékoztatása a távolmaradásuk következményeiről - arról, hogy a közgyűlés megjelentek számára tekintet nélkül határozatképes lesz -, illetőleg a nem ugyanazon a napon megismételt ülésre újabb meghívót kell valamennyi tagnak küldeni. Egyébként az eredeti közgyűlésről távolmaradt tagok nem értesülnének a megismételt közgyűlés megtartásának szükségességéről.

Jogszabályi források:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 1100175.TV" onclick="window.open(this.href);return false;
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 1300005.TV" onclick="window.open(this.href);return false;

Bocs, ha hosszú lett, szóljatok, ha valami ködös!
;)

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.07. 11:09

Igazából tényleg az kellene, hogy legyen a Klubnak jogi tanácsadója. Itt most nem valami jogsegélyszolgálatot akarok a klubosoknak, hanem ez alatt azt értem, jó lenne valaki, aki jogi területű kérdésekben lehetőleg támadhatatlanná teszi a Klubot. (Abszolút nem engem kell meggyőzni, nekem csak koromból eredő, jó és rossz tapasztalatokon alapuló némi általános jogérzékem van, ami engem is sajnos sokszor megcsal. Valamint megragad bennem néha hallomásból, néhány jogi területről eredő fogalom, szabályzás és precedens, ami később feldereng, mint most is egy közgyűlés érdemi határozathozatali képességével kapcsolatban.)

Mivel az elképzeléseid egy "valódi", professzionális Klubról szólnak, ha ezek bejönnek, "csak" anyagi téren akár tízmilliós nagyságrendű összegek feletti diszponálást is jelenthetnek, annak bizalmi és jogi felelősségeivel együtt. (Gondolok itt például egy világtalálkozóval kapcsolatban mozgatni szükséges pénzeszközöket.)
Seperc lehet akkor botrányt generálni, ha például elkezdené valaki megtrollkodni, hogy kinek, milyen jogon van, és hogy egyáltalán van-e kompetenciája döntéseket hozni. És ez alapján aztán nincs vége a rosszindulat esetleges diadalmenetének, pláne, ha netán tényleg sikeressé válik nálunk valami projekt, és nem csak a propagandája hablatyolja valamiről a díszmenetet.
(Igen, elismerem, sajnos abszolút nincs jó véleményem az "egységsugarú magyar" gondolkodásmódról, habitusról és zsigeri szintű irigységről.) :(

(Golda Meir)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.07. 09:16

Megkérdezem Rékát, mint jogászt. Megkérem, hogy itt, a fórumon válaszoljon Wilike gyűjtésére és jogszabály értelmezésére.

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.06. 20:31

(Fenntartom a tévedés lehetőségének jogát, mivel nem vagyok jogvégzett ember.)
Lehet, hogy kukacoskodónak fogok látszani, de mint tapasztalható volt, lehetnek buktatói annak, ha elkerüli a figyelmünket egy jogszabály. (Lásd Marci és segítőinek tortúrája a közhasznúsági jelentés miatt.)

Direkt rákerestem, hogy van-e lehetőség a távszavazásra, vagy a képviselő kijelölésére. Ezt találtam ebben a témában:
http://civil.info.hu/documents/10179/18 ... ff31491b25" onclick="window.open(this.href);return false;
Itt, a 15. oldal alján balra, vagyis az új szabályozás szerint ez az érvényes ebben a kérdésben:

"3:65. § [Az egyesületi tag jogállása]
........
(3) A tag tagsági jogait személyesen gyakorolhatja. A tag tagsági jogait akkor gyakorolhatja képviselőn keresztül, ha azt az alapszabály lehetővé teszi. A tagsági jogok forgalomképtelenek és nem örökölhetők.
......."

Nomármost az alapszabály ilyen lehetőséget nem tartalmaz... (Vagy én vagyok vakegér, hogy nem találtam meg benne ezt a passzust.)

A Vespa Klub egy hivatalosan bejegyzett, "egyesület" típusú társadalmi szervezet. Egészen addig nem is lenne, nem is lesz gond abból, ha valami jogszabályi előírást "nagyvonalúan" kezelünk, amíg esetleg majd valami "jóakarója", akár a klubnak, akár valamelyik jelenlegi, vagy jövőbeni vezetőségi tagnak, úgy nem gondolja, hogy elérkezett az ő ideje és beleszarhat a ventilátorba. (Mintha már lett volna itt nemegyszer észosztás ezerrel a partvonalról, aztán meg sértődött szemrehányósdi...)

Hja, és ezt is olvastam itt:
"3:18. § [Határozatképesség]
(1) A döntéshozó szerv ülése akkor határozatképes, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő szavazásra jogosult részt vesz. A határozatképességet minden határozathozatalnál vizsgálni kell."

(Egyáltalán van arra remény, hogy bármikor összeszedhető a tagság ekkora hányada egy kupacba?)

Ha a Klub, tényleg nemzetközi szintű és elismertségű márkaszervezet akar lenni, akkor (szerintem) kínosan be kell tartani a játékszabályokat, hogy se a Klub, se a vezetősége ne legyen később támadható valami banális tartalmi és/vagy formai slendriánság miatt. Ha világtalálkozóról, meg szponzoráció(k) megszerzéséről van szó, akkor attól tartok, ez megkerülhetetlen.

(Golda Meir)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.06. 13:06

Eddig 4-en kérték el a működési koncepció jegyzetemet. Akit még érdekel, az keressen bátran! :)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.06. 12:03

Közgyűléshez eljuttatott, papírra írott meghatalmazás, amin XY klubtag kijelenti, hogy szavazati jogát ZQ klubtagnak átadja, hogy helyette a 2016.01.09-i VKM közgyűlésen szavazzon. Aláírás, Dátum. -> ezt mellékelni fogjuk a jegyzőkönyvhöz.

Lóri
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lóri » 2016.01.06. 11:30

Szavazat átadásnak mi a hivatalos útja? :roll:

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.01.06. 11:11

Szerintem:
- jó, ha mindenki látja, hogy ki tervezi a menetelt (ez nem jelentkezés), mert az ösztönzőleg hat a többiekre is
- Dávid hsz-e vszleg fricska Örs "mindenki legyen ott"-jára, de ezekre szerintem pont nincs szükség..

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?
- Zed's dead baby, Zed's dead...

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.06. 10:53

TonyMontana skype-os megjelnéséhez ki tud megfelelő laptopot hozni?

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.01.06. 10:51

@Wilike, a kérdés feszegetése ér! Mert biztos nem mindenki jártas a civil szervezetek működésében.
Ezért leírom, hogy:
A szavazati jog átadható másik klubtagnak, így ha valaki "csak" online van jelen nem jelenthet gondot. Akinek átadta a szavazati jogát és személyesen is megjelent az szabazhat helyette is... máris megvan a személyes jelenlét.

Dávidot nem értem, mit akart azzal az egy mondattal. Kicsit bővebben lehetne???

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.06. 10:31

Nem vagyok jogász, de erősen tartok attól, hogy egy hivatalos közgyűlés, ahol szavazásoknak, érdemi döntéseknek és jogérvényes határozatoknak kell megszületniük, a jelenleg érvényes Civil Törvény szerint személyes jelenlétet igényel. Talán el lehet ettől térni az "Alapszabályban", de lusta vagyok most átolvasni, hogy van-e ilyen passzus rögzítve a Klub alapszabályában.
Tehát először is azt kell eldönteni, hogy a Vespa Klub csak egy kvázi gittegylet-e, mert akkor persze nem kell ezzel törődni...
(Bár, valószínűleg én sem tudok ott lenni szombaton.)

(Golda Meir)

Vigyori
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vigyori » 2016.01.06. 00:02

Nem kell jelentkezni, ott kell lenni...

Ízirájder Öcsém, ízirájder!!! Ennyi!!!

Válasz küldése