Vesparádé 2016 - Országos Vespa Találkozó - Zemplén 20160701

Don

Re: Vesparádé 2016 - Országos Vespa Találkozó - Zemplén 2016

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.21. 19:16

Ezek szerint már találkoztunk - elnézést, hogy nem emlékszem!

Írod hogy " és nem kell egy nagy, majd a vezetőség megszabja a díjat burokba tenni."
Amit mi tudunk ez ügyben, hogy megadjuk a szállás és étkezéssekkel kapcsolatos díjakat. A fakultatív lehetőségeket pl. belépőjegyes várlátogatás, vagy a Zemplén Kalandpark, pincelátogatás, stb. természetesen mindenki külön állja, de a részvételi díjat több egyéb olyan dolog határozza meg, mint pl. a klubtagság, az esetleges szponzori támogatás, ill. az erre az eseményre készített logók és egyéb kellékek költségei, ami azért mindenképp a VKM kompetenciája!

Azt nem hinném, hogy valaha is bármelyik klubvezetés nyerészkedett volna egy ilyen rendezvény kapcsán - mert mintha ezt sugallta volna az írásod - inkább még saját zsebbe is külön bele kell nyúlni - ami részünkről teljesen természetes - a közös siker érdekében.

Ami egy kicsit azért lelombozó, hogy egyelőre totál passzivitás jellemzi a témát ezen a fórumon - mondhatnám a kutyát nem érdekli és ha nem látunk megfelelő érdeklődést a közgyűlésig, simán visszamondjuk a vállalásunkat.

Persze már meg van a B terv is a biztos résztvevőkkel együtt, de remélem nem jutunk idáig.

A füzéri vár - akár erre is mehetünk majd :D

Kép

Kép

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.02.21. 17:56

Köszönöm szépen, az informatív, és "felháborodott" válaszokat. Don és csapatának sok sikert a szervezéshez. Úttörő dolgot visznek véghez, ha hihetünk a szóbeszédnek. És miután első alkalomról beszélünk valamivel kapcsolatban, ne érezzem úgy a kérdésemmel, hogy na ezredszer is fel bírja tenni valaki a lemezt. Nem fogok másokat ide vonni, de klubtagokkal történő beszélgetés közben, azonos szemszögből láttuk kérdésem tárgyát, ez megerősített benne, hogy ne magánban, hanem nyilvánosan tegyem fel kérdésem. Az esetleges válasz, mások érdeklődésére is számot tarthat. Nem tudok a teljesség igényével kérdést feltenni, egy folyamban lévő esemény szervezésével kapcsolatban. Teljesség igényével, majd csak a végén. Remélem a közelgő közgyűlésen minden kitisztul. Kedves Gonzi. Most nem kezdenék csemegézni a válaszokból, mert van benne megértettem, és van benne amit sose fogok megérteni válasz. Kivárok a közgyűlésig. De azt lássuk be, mindkettőnknek eltérő tapasztalata van rendezvényszervezéssel kapcsolatban. Neked a VKM, nekem más téren. Amikor azt írom, hogy nem fogom megérteni a válaszod, az azért van, mert azt tapasztalom, ami mindenhol máshol működött, a VKM nél ezek szerint nem működik... Pl. Gyors éttermen kívül ételért, szállásért egyáltalán, még soha nem fizettem előre, ha nem volt valami extra, külön beszerzést igénylő elvárásom/igényem. Bár olyat se tapasztaltam, hogy valaki ne álljon helyt anyagilag ha részt vett, vagy nem vett saját bénaságából egy rendezvényen. A welcome csomag. Az én fejemben egy tetszőleges (és arányos) külön összeg, ami gondolom nem teszi ki jelentős részét a részvételi díjnak, ezért éttermes bácsi, és panziós néni díja mellé oda írható, már csak a tisztánlátás kedvéért is, és nem kell egy nagy majd a vezetőség megszabja a díjat burokba tenni. De nem szaporítanám a szót. Figyelek, gyűjtöm a gondolataimat és kérdéssé formálom az adott pillanatban, mikor a leginformatívabb választ megkaphatom rájuk.

Don. Tavaly a Balatonon egy kézrázás erejéig találkoztunk, mi voltunk nejjel a kis ötvenes PK sok akik külön szállásolták magukat (nem a különcködés miatt) és a kis jármű teljesítmény miatt ugyan túrán nem, de a szombati "remek" közös ebéden ott voltunk.

Ape TM 703V, Ape P50 TL3T, Vespa PK50 XL Elestart Plurimatic, Vespa PK50 N Automatica

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.02.21. 15:45

nrtomi írta:Ezekkel a kedves hangvetelu hozzaszolasokkal csak noveled a vagyat, hogy minel hamarabb eljojjon a talalkozo. :D
kineka a pap, kinek a papné.. Nekem pl az nem nem növeli, amiket Zoli írt, illetve az a "kedves hangvétel". Neked az biztosan szupi, ez viszont elveszi. ízlések és pofonok.

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?
- Zed's dead baby, Zed's dead...

nrtomi

Hozzászólás Szerző: nrtomi » 2016.02.21. 14:36

Azzal a ket gondolattal pont elszakitottad azt a bizonyos retes tesztat!! :mrgreen:
Ezekkel a kedves hangvetelu hozzaszolasokkal csak noveled a vagyat, hogy minel hamarabb eljojjon a talalkozo. :D Bar a klub mozgalmasabb resze mar csutortokon atvitatja a dolgot :D
Don, a terv nekem nagyon tetszik, igy tovabb!

(Vespa PK 50 HP4 '95) ; Piaggio Ciao PX '80 ; Vespa PK 125 xl '89

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.02.21. 11:12

Tovább én sem nyújtanám a rétes tésztát, csak 2 gondolat:

- sem akkor, sem most nem tűnik nekem "szimpla kérdésnek" egy "a teljesség igénye nélkül" kezdetű "részletes" leírása annak, hogy hogyan működik egy ilyen szervezés. akkor sem, ha a mondandód legvégén ott van a kérdőjel. egy kérdés nálam másképp néz ki. lehet, hogy Nálad is.

- ami nálam benyomta az "erre reagálnom kell" gombot, az ez a kérdésed volt az első hozzászólásodban:
"A koltsegek meghatarozasaban, hogy kerul kepbe a klub vezetosege?"

Erről mindenki maga döntse el, hogy mire irányul.. Én is ezt tettem.
és amire én jutottam, az vérnyomás növelő hatású volt.
Legalábbis, ha a Don által felvázolt nagyon részletes programterv, és kedvcsinálóra (amire én is kb annyit írhattam volna, mint Szasza..) Benned egy kérdés merült fel, és az ez volt, az nálam nem ad sok kétségre okot..

bónusz megjegyzés:
nem kell örülni. lehet nem örülni is. az csak az én vágyam, hogy inkább örüljünk már, ha lehet.

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.21. 10:37

Kedves Volksrod Zoltán !

Nem tudom hogy valahol, valamikor (az elmúlt tíz évben ) találkoztunk-e egyáltalán, de mindenképp megtisztelő, hogy néhány egyszerűsítő gondolattal segíted a VKM által meghirdetett és most első alkalommal "kiszervezett" Vespa Országos Találkozót. Néhányan, innen keletről, mindig nagy örömmel és várakozással tekintettünk a rendszeres éves találkozók elé és minden évben kiemelt programként szerepelt a naptárunkban. Számunkra leginkább ez az egy biztos alkalom arra, hogy - legalább egy évben egyszer - összefussunk szerte az országból a Vespát kedvelő (A - Z-ig igen széles és színes palettán megjelenő) klubtagokkal, szimpatizánsokkal, hogy aztán együtt két-három napon és estén át, jó hangulatban kicseréljük gondolatainkat, tapasztalatainkat, élményeinket és ismerkedjünk új, távolról érkezett tagokkal. És ha visszagondolok a korábbi találkozókra, talán nem nagyképűség, ha azt állítom, a nyíregyházi társaság mindig egyik meghatározó hányada volt az országos összejövetelnek.

Én személy szerint még soha nem vettem részt ilyen találkozó szervezésében, előkészítésében, ezért, mivel már évekkel ezelőtt pedzegették, hogy jó lenne már az ország keleti részében is összehozni egy parádét, nem nagyon lehetett "kibújni" a kérés alól. Barátaimmal úgy gondoltuk, hogy a feladatokat megosztva, a VKM hathatós segítségével bevállaljuk, hogy itt a keleti részen is létrejöhessen egy reményeink szerint színes és jó hangulatú vespás jambori.

Azért ! - ha egy ilyen esemény kizárólag a mi szervezésünkben jönne-jöhetne létre, természetesen személyre szóló meghívóval és a még korábbról számunkra ismeretlen jelentkezők esetében kis bemutatkozó email-lel volna lehetséges !

Reméljük minél korábban sikerül a még hiányzó részleteket tisztázni a sikeres lebonyolításhoz és azokat mihamarabb közzé tenni.

... és persze mi is örülünk ! :D

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.02.20. 21:42

Ha orulunk, akkor orulunk. Mese nincs. Semmi fele virtus nem volt. Kerdes volt. Valaszt kaptam. Megertettem, koszonom.

Ape TM 703V, Ape P50 TL3T, Vespa PK50 XL Elestart Plurimatic, Vespa PK50 N Automatica

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.02.20. 21:11

Sosem értem és értettem ezeknek a hozzászólásoknak az indíttatását.

A vezetőséget félted a munkától? A pénz kalkuláció "bonyolultságát" nem érted? "Gyanús" hogy miért kell többet beszedni, mint a nyers szállás és kaja költség?

Ennél a pontnál simán azt nem értem, hogy miért kell mindig mindent megkérdőjelezni..? Az általad leírt folyamat ezer sebből vérzik.

De ha már.. pontról pontra..
- Először azt írod le, hogy ez úgy működik, hogy mindenki oda megy, eszik-iszik-alszik majd "utána kifizeti".
Most azt írod, hogy "kis mozgolodas finomitas utan elore befizet".
Ebből nekem annyi jön, hogy nem is tudjuk, h mi a baj, de valami tuti van.

- "Meg mindig nem latom, miert kell benne lennie a vezetosegnek"

-> Don ezt írja:
"A szálláshelyek elosztása némi szervezést, egyeztetést kíván, de remélem ezt a vezetőség már a kezébe veszi"
Ebből nem az jön, hogy bár a vezetőség valószínűleg szívesen el tudna tekinteni attól, hogy szervezzen, erre a helyi szervezők mégis igényt tartanának :?: Konkrétan nem csak "ez jön le", de pontosan tudom is, hogy Don-ék nem szervezik meg a regisztrációt (bőven sok feladat az is, amit csinálnak, enélkül is). De ha nem tudnám, az alapján, amit leírt, pontosan lehet tudni.

Magának a szervezőnek a szavai nem elegendőek ahhoz, hogy meggyőzőek legyenek?

- "kis mozgolodas finomitas utan elore befizet (mint minden nyaralas, nemzetkozi talalkozo stb.) penz elutalas, ezzel szallas, etkezes fixalva biztositva"
"...miert kene elore a klub penzebol finanszirozni."

A rendezvény július első hétvégéjén van. A szállást valószínűleg legkésőbb márciusig le kell foglalni.
Szerinted volt már olyan magyaroszági találkozó (nem mintha a VWD-nél tudnának igazán fixet mondani az emberek, párotokat leszámítva), aminél valaki év elején biztosra tudja mondani, hogy ott lesz és be is fizeti időben?

Kb. 10-15 találkozó szervezésében voltam benne az elmúlt 10 évben. Egy azaz egy olyan találkozó sem volt, aminél mindenki mindent befizetett volna, illetve az utolsó héten is ne lett volna 20 változtatás a résztvevők részéről. A tavalyi, horvátországi találkozó esetében nem volt elég pénz a klub számláján sem ahhoz, hogy lefoglaljam időben a kempinget, így saját pénzből utaltam el 80 000 Ft-ot..
Vagyis egy márciusi lefoglalózás teljesíthetetlen általában a klub előre finanszírozása nélkül (amihez megint csak kell a vezetőség - jó esetben legalább a saját pénzüket nem kell beletenni).

- A miért nem annyi a "díj", amennyi a szállás+kaja kérdésre meg elég sok válasz érkezett Maxxtól és tőlem.
A welcome csomag (aminek a legyártatása (futkorászás, szállítmányozás stb), esetleges váratlan kiadások mindig eredményeznek extra költségeket. Szép dolog a vezetőségtől, hogy szerveznek (ha már elfogadtuk, hogy igen, kell szervezniük így is, hogy más csinálja a hely és program kitalálást/szervezést), és saját időt és pénzt nem kímélve beletesznek mindent, de talán nem mindent kéne nekik (és a segítőknek finanszírozni).

Egy szó, mint száz alapvetően nem értem, hogy mért nem lehet simán örülni valaminek, ami szerveződik, és hátradőlve csak várni az infókat, majd betartani a kért határidőket? Miért kell, hogy mindig legyen valaki, aki jobban tudja, hogy hogyan kéne csinálni?

Persze, én is örülök, hogy nem nekem "kell szervezni", illetve (most már) nem nekem szólnak az ilyen jellegű kérdések (mint írta Lóri), de személy szerint nagyon tud bosszantani, hogy ez a magyar virtus mindig előjön..

Én kb annak tudok csak örülni, ahogy Szasza kommentelte..

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.02.20. 20:42

Zoli, de jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne! Beszéljünk holnap! :)

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

Lóri
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lóri » 2016.02.20. 19:59

De jó, hogy ezek már nem nekem vannak címzve :mrgreen:

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.02.20. 18:39

A teljesseg igenye nelkul... Ez a szaladgalas volt megterhelo a vezetoseg reszere. Szervezodjon ki az orszagos szervezese. Kiszervezodott. Most megis kell szaladgalni? Ha Don korbemotorozza az utvonalat mar csak elhisszuk neki, hogy jarhato az ut?! A finanszirozas... Szervezok megerdeklodes, a nagy nyilvasosag ele taras, kis mozgolodas finomitas utan elore befizet (mint minden nyaralas, nemzetkozi talalkozo stb.) penz elutalas, ezzel szallas, etkezes fixalva biztositva. Celdatumra megjelenes, talalkozas, hazamenes, elmenybeszamolozas. Meg mindig nem latom, miert kell benne lennie a vezetosegnek, es miert kene elore a klub penzebol finanszirozni.

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.02.20. 16:50

Max megjegyzese melle csak ket szempont még:
- olyan rendezvenyrol nem hallottam még, ahol a resztvevok egyenkent, utolagosan fizettek volna, es nem elore a rendezveny reszveteli dijat (ez logisztikailag is elkepzelhetetlen variacio lenne)
- minden evben van welcome csomag, amit nem a panzios neni vagy ettermes bacsi kalkulal ki es ad nekunk

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.02.20. 15:26

Sziasztok!

Zoli kérdése jogos, mert biztos nem ő az egyetlen, aki nem érti milyen szervezési és előfinanszírozási tevékenységeknek kell megelőzni, hogy kb. 60-80 ember megjelenjen egy helyen. Azaz, miért nem lehet úgy megoldani, ahogy Ő írja.
Muszáj, hogy legyen fixen szállása, ebédje és programja a jelentkezőknek. Mert nálunk jelentkeztek és mi vagyunk felelősek a rendezvényért.

A teljesség igénye nélkül:

- Oda kell menni, megnézni a helyet, hogy valóban megfelel-e.
- Bejárni a környéket, hogy a papíron tervezettek a valóságban is ott vannak-e? Vagy pl. járható-e az út Vespával vagy annyira tökrement, hogy felejtős...
- Kommunikálni a szervezőkkel, szállással, túra nevezetességek képviselőivel, hogy minden rendben legyen.
- Szállást és étkezést írásban megállapodni és leelőlegezni, mert foglalást úgy senki nem fogad el, hogy ne fizetünk volna előre.
- Programok leelőlegezése.
- A különböző anyagok helyszínre juttatása (hangosítás...stb.) és visszavitele
- Rendezvény grafikai, nyomdai költségei előfinanszírozása.
- Közben felmerült, nem tervezett költségek.
- regisztráció teljes körű (adminisztratív + pénzügyi) lebonyolítása (klubtag, nem klubtag, családtagok...stb.)
- egyéni kérések kezelése
- meglepetések
...stb

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.02.20. 08:31

En azt gondoltam, a motorjat mindenki maga tankolja, az etkezes dijat bufes bacsi, a szallas dijat panzios neni mondja, es fogyasztaskor, tavozaskor a resztvevo fizeti. A koltsegek meghatarozasaban, hogy kerul kepbe a klub vezetosege?

Szasza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szasza » 2016.02.19. 21:43

eddig vérprofi 8)

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.17. 17:32

Sziasztok!

Szóval:

Országos Vespa Találkozó 2016. július 1-3

- csütörtök du.
- érkezés minden irányból ( a Mátrán és Bükkön át a túrázók, vagy egyenesen otthonról) welcome drink, majd egy - " az első napi érkezésetekre házi birsalma pálinkával, Bakos Csabi borával, házi vajas és tepertős pogácsával és vendégváró falatkákkal foglak titeket várni. Ha esetleg borkóstolóval kapcsolatosan szükségetek van segítségre, szóljatok, erre én is gondoltam. "
A csüt. du. érkezők elmennek egy borozóba "kipihenni" az utazás fáradalmait.

- péntek
- közös reggeli "A reggelik azok svédasztalosak, házi jellegűek" , túra, várlátogatás, ebéd egy leszervezett helyen pl. Sárospatak, de nyitott a dolog ... esti közös vacsora "Második nap vacsorára (pénteken) túrós sztrapacska és szarvas pörkölt, sertés tarja és vaddisznó tarja fokhagymásan, mustár mártással, párolt káposztával és knédlivel, desszertre pedig grízes és rozsdás túrós kelt lángos lesz" , tábortűz - jó nagy.

- szombat
- reggeli "A reggelik azok svédasztalosak, házi jellegűek " után, túra, újabb várlátogatás, majd Szent Teréz-kápolna (rövid performansz), Tokaj hegy (fel a Kopaszra 512 m) Tokaj (fagyi, kávé, kisvárosi hangulat, vespás vonulás), kései ebéd pl. a Lebujban, a festői Bodrog parton.
Késő du. szeminárium, majd este szabadtéri vacsora tábortűzzel.
"Vacsorára, kinti sütés lesz kemencében és bográcsban készült étel, erdészleves muflonból (citromos, tárkonyos, fehérboros, vargányás zsemlegombóccal) kenyérlángos különböző feltétekkel, kemencében sült csülök házi savanyúságokkal, desszertnek pedig kemencében sült idény gyümölcsös és szilvás lángos".

- vasárnap
- közös reggeli "A reggelik azok svédasztalosak, házi jellegűek" , közös búcsú ... többet ide aztán ne gyertek ! integetéssel kombinálva. :D

Vadászház lévén vadételek túlsúlyban "Ha esetleg van köztetek vegetáriánus vagy más ételre allergiás ember azt kérem jelezzétek."

"Szeretettel várunk benneteket: Krisztina és Csaba" :D 8)

Mivel a szállás több helyen lesz lehetséges, az étkezés viszont együtt, egy helyen, így nagyon fontos a pontos megjelenés és amúgy egy kis séta reggel, este a jó levegőn nem is fog ártani. A szálláshelyek elosztása némi szervezést, egyeztetést kíván, de remélem ezt a vezetőség már a kezébe veszi, hisz ők ismerik a tagságot, a kontaktokat és gazdálkodnak majd a viszonylagosan szűkös létszámmal, ami gondolom elsősorban a klubtagokra fog kiterjedni!
Ugyanígy a jelentkezők koordinálását és térítési díjakat is a VKM vezetése határozza meg. Több túraútvonalat fogunk ajánlani és a korábbiaktól eltérően egy időben több túra is lehetséges, külön túravezetővel, ki-ki választása szerint, de a találkozási pontokon (pl. ebéd) újra együtt lehet a társaság. Akik csak két éjszakára tudnak bejelentkezni, szintén tudni fogják hol lehet csatlakozni és hogy lesz a szállásuk - na és persze hogy mindez mibe kerül.

Tehát két variáció van: két és három éjszakás kaland a hozzárendelt térítéssel - itt a pénteki közös ebéd lehet a kérdéses, hogy odaér-e, vagy csak a közös vacsorára.

A tervezett szálláshelyek és útvonalbejárás után szintén fogunk még a felmerült egyéb lehetőségekről, ötletekről értekezni.

Üdv. Don.

fabryz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fabryz » 2016.01.22. 15:11

tesztelni nem volt alkalmam, de voltam benne, vicces. Állítólag hűvös nyáron, jó kint aludni bennük.

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.21. 17:20

Ez max. csak arra lehet jó, hogyha berúg valaki, ne tudjon a sarokba hányni... :roll:

Ne légy szerény, nem vagy te olyan nagy ember! :)
(Golda Meir)

fabryz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fabryz » 2016.01.21. 16:29

Bodonyi Csaba, Tokaj egykori főépítésze szerint: Bán Feri heréi :P
(egyébként nyári lak, amire alig kapott engedélyt - nahát :) - a már akkor is nagy névnek számító építész)

és még érdekességek, nehogy elfeledjük: pálos kolostorrom az úttól pár méternyire

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.01.21. 15:33

fabryz írta:... ilyen gyöngyszemeket is lehet látni.......
Zolika, ezmiez a tető alatt lógó gömbök? Valami űrrovar petéi, vagy mi a frász? :mrgreen:

Ne légy szerény, nem vagy te olyan nagy ember! :)
(Golda Meir)

fabryz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fabryz » 2016.01.21. 11:26

:D Bán Feri örülni fog
természeti érdekesség a Károlyfalva-Makkoshotyka közti tengerszem

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.01.21. 11:13

Zoli, itt lesz majd akkor a csoportfotó :)

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?

fabryz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fabryz » 2016.01.19. 22:11

nagy kedvencem az a vidék, sokat jártunk arra még Debrecenből. És ilyen gyöngyszemeket is lehet látni a sok klasszikus műemlék között. :D

nrtomi

Hozzászólás Szerző: nrtomi » 2016.01.18. 15:59

Don! Nagyon tetszik a terv a talalkozorol, viszont ismerek olyat, aki nagyon szvesen mulatna vegig a talalkozot, viszont a csutortok korai, a munka miatt.. Szoval egy tanacs, hogy ha lehet, a turakat szombatra, pentekre tegyetek, HA lehet.. Elore is koszi! Nrtomi:)

(Vespa PK 50 HP4 '95) ; Piaggio Ciao PX '80 ; Vespa PK 125 xl '89

windfall

Hozzászólás Szerző: windfall » 2016.01.18. 09:45

A dátum ismeretében én is szívesen elgurulnék...

Válasz küldése