Vesparádé 2016 - Országos Vespa Találkozó - Zemplén 20160701

maxx
Adminisztrátor

Re: Vesparádé 2016 - Országos Vespa Találkozó - Zemplén 2016

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.31. 20:44

Párhuzamosan több túrát tervezünk egy időben hosszabbat-rövidebbet. De nem szokott gondot jelenteni ötveneseknek sem a tempó! :D Kinézni meg biztos nem fog senki azért, mert ötvenes a géped.

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

blekmur

Hozzászólás Szerző: blekmur » 2016.03.31. 18:45

Sziasztok! Én mennék szívesen, de nem tudom hogy lx 50-el mennyire néznek ki, ill. mennyire tartanám a lépést Veletek az úton... :(

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.29. 11:43

A szép idő megérkeztével elkezdődött a helyszínbejárás!

phpBB [video]

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.29. 11:41

Résztvevők listája:
1. Fábián Szilárd (GT200, nem klubtag 2 napos, M-es póló, nem vega) - 03.23
2. Radnai Rudolf (GT200, nem klubtag 2 napos, M-es póló, vega) - 03.23
3. Szabó Annamária (GTS250ie, klubtag 3 napos, XL-es póló, nem vega) - 03.24
4. Szabó Péter (GTS250ie, klubtag 3 napos, XXL-es póló, nem vega) - 03.24
5. Csizmadia József (PX200, klubtag 3 napos, L-es póló, nem vega) - 03.25
6. Nagy Ildikó (PX150, klubtag 2 napos, M-es póló, nem vega) - 03.26
7. Gombi Ágnes Judit (ET4-125, klubtag 2 napos, XXL-es póló, vega) - 03.26
8. Matók Tamás (PX200, klubtag 3 napos, XXXL-es póló, nem vega) - 03.30

52 hely maradt

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.25. 09:50

A kétnapos jegy tartalma:

péntek szállás
szombat szállás
péntek vacsora
szombat reggeli
szombat ebéd
szombat vacsora
vasárnap reggeli
welcome csomag
programok
extrák
szervezés

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.25. 09:47

A háromnapos jegy tartalma:

csütörtök szállás
péntek szállás
szombat szállás
csütörtök vacsora
péntek reggeli
péntek ebéd
péntek vacsora
szombat reggeli
szombat ebéd
szombat vacsora
vasárnap reggeli
welcome csomag
programok
extrák
szervezés

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.24. 10:37

Résztvevők listája:
1. Fábián Szilárd (GT200, nem klubtag 2 napos, M-es póló, nem vega) - 03.23
2. Radnai Rudolf (GT200, nem klubtag 2 napos, M-es póló, vega) - 03.23
3. Szabó Annamária (GTS250ie, klubtag 3 napos, XL-es póló, nem vega) - 03.24
4. Szabó Péter (GTS250ie, klubtag 3 napos, XXL-es póló, nem vega) - 03.24
5. Csizmadia József (PX200, klubtag 3 napos, L-es póló, nem vega) - 03.25

55 hely maradt

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.23. 21:48

Mint januárban beharangoztuk 2016-ban a Zemplénben, Háromhután tartjuk a VKM országos találkozóját. A tervezett programról is
olvashattatok már itt a fórumon nagy részletességgel, a részvétel feltételeit az alábbiakban találhatjátok:

jelentkezési határidő: 2016. május 16. (hétfő) - eddig az utalásoknak is be kell érkezniük!
Granit Bank: 12100011-17577533-00000000
jelentkezés módja: e-mailben a zemplen2016@vespaklub.hu címre (név, motor típus, választott jegy típus, pólóméret, vega/nem vega infók megadásával)

3 napos jegy (csütörtök délutáni érkezéssel - vasárnapi levonulással)
- klubtag ár: 34000Ft
- nem klubtag ár: 37000Ft
- klubtag családtagja ár: 30000Ft
- nem klubtag családtagja ár: 32000Ft
- küföldi klub (szállás nélküli ár): 70 euró

2 napos jegy (péntek délutáni érkezéssel - vasárnapi levonulással)
- klubtag ár: 24000Ft
- nem klubtag ár: 27000Ft
- klubtag családtagja ár: 20000Ft
- nem klubtag családtagja ár: 22000Ft
- küföldi klub (szállás nélküli ár): 50 euró

Az élménycsomagban benne van: welcome pakk, szinvonalas szállás, bőséges étkezés, programok, motorozás, jókedv! :D
(Családtagoknak welcome pakk nélküli az ár)

Csak 60db hely van, jelentkezzetek mihamarabb!!!

hoberth

Hozzászólás Szerző: hoberth » 2016.02.29. 20:59

A mormotáknak van egyenpólója és matricája is! 8)

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.29. 11:24

... talán érdemes egy térképet is a hátizsákba tenni - pénteken az északi rész, szombaton a déli félteke lesz a cél és ennek megfelelően lesz a közös ebéd helyszíne kiválasztva. Ebéd előtt és után is lehet akár külön-külön bóklászni, a lényeg hogy a közös ebédre mindenki pontosan érkezzen.
Azt már láttam, hogy az érdi és siófoki csapat is meg tudja "mutatni" magát, lehet hogy már a mormoták is :roll: , de a legjobb lenne, ha mindenkin lehetne látni honnan érkezett - póló, molinó, (pizsama :lol: ) matrica, jelvény, fejpánt, karszalag, stb.- csakhogy legyen egy kis show. Persze a mormotáknak nem feltétlenül muszáj jelmezbe öltözni júliusban. :P vagy igen ? 8)

Kép

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.02.27. 06:52

Március közepére tudunk pontosabb infókat adni a találkozóról. Az eddigi ízletes beharangozó után, ebben a csomagban a programon felül már a jelentkezés menete, határidők és az árak is szerepelni fognak.

Vigyori
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vigyori » 2016.02.26. 11:35

Hajrá szervezés :!: Húzzatok bele :D

Ízirájder Öcsém, ízirájder!!! Ennyi!!!

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.26. 08:20

Helló Szili ! - már rég találkoztunk :D remélem nem hagyod ki !
2012. aug. Triglav N.P.
Kép

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2016.02.24. 20:49

BUÉK mindenkinek! Jó program jó helyen! Nekem tetszik ez a zempléni találkozó-terv és az időpont is jó. De nem vagyok klubtag. Ha marad hely szimpatizánsoknak, én mennék. :-)

Lóri
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lóri » 2016.02.22. 21:14

Szuper a program, számomra érthetetlen az árképzéses téma, ha tudok jövök, ha nem akkor sajna nem. Többet jelenleg nem tudok. :mrgreen:

sisak
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sisak » 2016.02.22. 20:13

Jelezném, hogy nekem sem jó az időpont. Nagy valószínűséggel nem tudok menni ha ez nem fog változni, pedig nagyon szeretnék. Közgyűlési határozatra viszont ezzel kapcsolatban nem emlékszem. Tudom olyan időpont nincs ami mindenkinek jó, de hogy nekem sem jó az nagyon gáz (legalábbis nekem). :twisted: :cry:

http://www.vespaklub.hu/home/klub/klubtagok/sisak" onclick="window.open(this.href);return false;

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.22. 19:31

A találkozó időpontjáról a Közgyűlésen döntött a tagság, így én ehhez igazodtam - gondolom a többségnek ez volt a megfelelő időpont. :idea:

Korábban leírtam, hogy két lehetőség van a választásra 2 és 3 éjszakás megoldás. Aki 3 éjszakára tud jönni az értelemszerűen csüt. du. vagy este érkezik, a két éjszakára regisztráltak akkor a pénteki nap folyamán érkezhetnek. Ha a közös ebédre odaérnek, akkor majd megadjuk hol, melyik étteremben tud csatlakozni, ha csak estére érkezik, akkor az előre egyeztetett szálláson a közös vacsorához csatlakozik. Természetesen a térítési díj is ennek megfelelően változik.

Nem tudom mennyire fog beválni, hogy többfelé egy időben lehet majd túrázni, akár keresztbe-kasul bejárni a Zemplént és így a közös étkezések alkalmával meg lehet majd osztani az élményeket, ki merre járt, mit látott. Na meg estére újra mindenki együtt. Erre mondtam, hogy új ötletek bőven lehetségesek, csak férjen bele az időkeretbe.

Remélem hogy mindenki megtalálja magának a legszimpatikusabb programot, elfoglaltságot és valószínű a három éjszakás lehetőség is kevés lesz, hogy bejárják a tágabb értelemben vett környéket. Még arra is gondoltam, ha egyeseknek versengésre fáj a foguk a vadászházig van egy jó kis kanyargós szakasz, ahol elég lejtős az út és aki kikapcsolt motorral, keményre pumpált gumikkal a leghamarabb gurul le a parkolóba, az gyorsan fizetne nekünk - szurkolóknak - egy hideg sört ! :P Ja, és ez egy csendes környék körben erdőkkel - nehogy a falubéliek nyugalmát szétmotorozzuk, aztán vasvellával kergessenek el bennünket. :lol: :mrgreen:

Szabó Ancsának külön örülök, hogy ki tudtam tőle provokálni egy szimpatikus hsz-t. 8) ... a környék csodaszép, de az utak néhol komolyabb kihívást jelentenek. :wink:

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2016.02.22. 14:31

Akkor ez most péntek-vasárnap (július 1÷3), vagy csütörtök-vasárnap (június30÷július3).
A lányom nyári táborozása bekavar rendesen, július 1-én viszem Balatonlellére, ezért bizonytalan az érkezésem, lemenetelem.

Szabo_Ancsa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabo_Ancsa » 2016.02.22. 13:39

Sziasztok,
mi "benevezünk" a Zempléni Kalandra... 2 fő tuti, csütörtöki érkezéssel. 8)
A program nagyon szupernek ígérkezik, a környék csodaszép, biztos tartalmas 3-4 nap lesz.
(Nekünk kicsit jobb lett volna július 2. hétvégéje, de természetesen megoldjuk, hogy ott lehessünk július 1től.)
Bízunk benne, hogy sok ismerőssel sikerül majd találkozni!
Várjuk a fejleményeket és a teendőket! ;-)
Szabó Ancsa és Szabó Peti

Szasza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szasza » 2016.02.22. 12:05

Don,
pontos dátumot még nem tud senki(halandók közül :mrgreen: ),február van,ez a rendezvény meg nyáron,kb. 5 hónap múlva lesz.
Miért gondold, hogy sokan már ezen gondolkoznak,úgy,hogy azt sem tudják mi lesz az életükben pl. 1 hónap múlva?
Nyugi.Hidd el,lesz itt mozgás,ne magadból indulj ki,nem mindenki olyan mint te vagy.
A programterv szuper,a képek mindenki agyába bele égtek,de még messze van az ismeretlen dátum,és vannak közelebbi programok is,amiken szintén lehet/kell pörögni.(pl. a Mormota Team,nyári nagy túrája :mrgreen: )
Hidd el, vannak nyári tervek mindenkinél,azért mert ezeket,nem tárja mindenki elé,a kitalálás pillanatában,még nem sz@rja le a dolgokat :wink:
Sz

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.02.22. 07:16

Jóóó Regggelt Vietnááám ! akarom írni, itt Vespa Tour rádió Zemplén !

- ne feszüljünk máá be ennyire, mert megint és itt is vértócsába fog fulladni ez az eszmecsere. Ahelyett, hogy önfeledt vidám, móka, kacagás, könnyed mediterrán hangulat, a korábbi jókedvű találkozók felidézése (egymás szavába vágva :P ), a sok közös fotó és videó, jobbnál jobb (és vadabb) ötletek sorolása lenne terítéken, ehelyett a szokásos vitatkozós, a béka segge alatti színvonalon való súlyos gondolatok eleresztése magyar (vespás) stílusban. :mrgreen: Hőbinek igaza van :!:
Ezt én Írtam ...
"A szálláshelyek elosztása némi szervezést, egyeztetést kíván, de remélem ezt a vezetőség már a kezébe veszi, hisz ők ismerik a tagságot, a kontaktokat és gazdálkodnak majd a viszonylagosan szűkös létszámmal, ami gondolom elsősorban a klubtagokra fog kiterjedni!"
... azzal a sunyi hátsó szándékkal, hogy ezt olvasva mindenki arra gondol, jó lesz minél hamarabb integetni (bejelentkezni :D ) mert bizony a kb. 60-65 személyre szabott szálláshelyekbe már az oldalkocsiba betuszkolt nagyi is benne foglaltatik. Ezért is írtam a viszonylagosan szűkös létszámot.

De most már nincs miért aggódnom, hiszen az eddigi két-három bizonytalan érdeklődőt kivéve teljes a csend, mint persze általában a fórumon, de majd jön 2016. márc. 19. Közgyűlés és berobban az új felület, az új dizájn, a dinamika és lendület, megmutatja magát az igenis cselekvőképes, új ötletekkel teli tagság

saját cikkek, riportok, fotók, videók, élménybeszámolók, kitekintő írások, sajtófigyelő, vespás technikai ismertetők, én így csinálom rovat, Budapest és régiók külön felületen bemutatkozása, a hét fotója, a hét vespása (beszélgetős riport) és még tucatnyi eredeti, vagy lopott (mindegy) ötlet ...
( ... piskótavirágszálaim ! olyan gyengék vagytok, hogy már szinte fáj :evil: )

... és én szégyellni fogom magam kishitűségem miatt. :oops: :cry:

Szerintem vízválasztó lesz az a Közgyűlés és nem csak az Országos Vespa Találkozó miatt :!: - vagy mégsem ? vagy de ! nemde ?! :roll: :idea: :roll:

Hogy is volt ? - 1. http://indafoto.hu/don-2/2006_orsegi_tal/page/1" onclick="window.open(this.href);return false; Elindultam másodmagammal a sárvári Harley találkozóra Vespával :mrgreen: , hogy ott majd találkozom a régi motoros haverjaimmal - ők persze Harley-val .... aztán történt ami történt, de másnap már az Őrségben kötöttem ki, hogy megismerkedjem a Magyar Vespa Klub tagjaival.
Na akkor kellett volna, hogy eltörjön a lábam ... vagy mégsem :?: :P :lol:

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2016.02.21. 21:39

Zoli, amit írtál az többedszerre is ugyanarról szólt.
Mire szed be a vezetőség több pénzt, mint amennyi a "nyers bekerülési költség"?

Nekem is az ütötte meg a szememet, amit Don kiragadott a hozzászólásodból:
" és nem kell egy nagy, majd a vezetőség megszabja a díjat burokba tenni."

Elvileg erre válaszként írtál egy hozzászólást, amiben egy sor sincs arról, ami miatt Don kiragadta. Bár nem beszéltem össze Donnal, de nekem is (és talán másnak is) az jön le ebből a mondatodból, meg abból, amit előtte írtál (mert szinte ugyan ez volt), és amire elvileg válaszoltál, hogy a vezetőség kvázi túlszámláz - hiszen "majd a vezetőség megszabja" burokba tesszük.

Egyrészt már leírtam erre egy részletes választ, hogy miért nem igaz az, hogy részvételi díj=szállás+kaja (és nem, nem csak a welcome csomag miatt), de látom feleslegesen, mert ugyebár ez nem is kérdés igazából.

Másrészt meg szerintem kár szépíteni, meg azzal puhítani utólag, hogy "nem is gondolnám, hogy felnőtt emberek úgy viselkednek, ahogy, és nem fizetnek és stb..."
Igen, ez igaz amúgy, csak akkor nem azt írom le, hogy a "vezetőség szabja a díjat" - mert az tök másról szól.

" Nem fogok másokat ide vonni, de klubtagokkal történő beszélgetés közben, azonos szemszögből láttuk kérdésem tárgyát"

Szóval ezúton üzenem a "nem ide vont klubtagoknak", akiknek ugyanez a kérdése (és akik csak az én mondandómra érzékenyek annyira), hogy szeretném, ha szerepelnének ezen a listán (nem sorrendben):
Örs, Lóri, Tony, Pierre, Cosa, BGabi, Marci, SisakPeti, Cady, Árpi, FeketeBence, és újfent Don (ha valakit kifelejtettem volna, mea culpa)

Meghívsz egy sörre, ha jól mondom, hogy az "ide nem vont klubtagok" nincsenek a listán?!
Ami azért nem meglepő, mert ezen a listán azok vannak, akik szerveztek már olyan programot A-Z-ig a VKM-nek, amik többről szóltak, mint hogy "szombaton nem megyünk-e egy kört"..
Ha nem lettem volna ott a közgyűlésen, még egy sörre meghívatnám magam azzal, ha jól válaszolok arra a kérdésre, hogy vajon jelentkezett-e tisztségviselőnek valaki az "ide nem vont klubtagok" közül? ja hogy nem..? pedig ott volt a príma lehetőség, hogy "megszabják a részvételi díjat"..
érdekes. de a "gyanúsítás" (utólag kicsit finomítgatva azért) az megy. . magyar virtus. a meló az nem funny, a susmogás az igen.

Bár megmondom őszintén, hogy nekem is szemet szúrt, hogy Marcinak miből futja az újabb 2 pujára, amióta VKM elnök, és hát mondjuk ki őszintén: Gabinak is lett pár busza mostanában.. Csak nem lehet véletlen.

Tudod Zoli, én is úgy gondolom, hogy itt felnőtt emberek, családapák stb - -nak kéne lenni.. De mindig rá kell jönnöm, hogy itt folyton csak "ide nem vont klubtagok" vannak, akik a munkából is "ide nem vonják" magukat, a számonkérésben, okos-mondásban viszont vérprofik.
És így nem lesznek sosem a fenti listán.. :|

Kiszálltam.

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?
- Zed's dead baby, Zed's dead...

Cady
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cady » 2016.02.21. 20:37

Én nem tudom miről beszélgettek, és nem is érdekel igazából, úgyhogy csak annyit fűznék hozzá: Hogy nagyon örülök, hogy energiát, pénzt tesztek bele és az biztos, hogy nagyon nagy örömmel fogok elmotorozni hozzátok! 8) Majd értelmezitek ahogy akrjátok

Az élet olyan amilyennek gondolod (:

hoberth

Hozzászólás Szerző: hoberth » 2016.02.21. 20:31

Én annyit szólnék a dologhoz, hogy nagyon örülünk annak, hogy van egy lelkes csapat, aki bevállalja ennek a találkozónak a megszervezését!
Ez a buli, "parádé" a klub legnagyobb éves rendezvénye, aminek a megrendezése igen nagy falat, és elég sok macerával jár!
Minden évben nagy gond ez, hogy hol legyen, kik intézzék...?
Nekem nincs tehetségem az ilyesmihez, de azt így kívülállóként is jól tudom, hogy sokkal könnyebb utólag fikázni, hibát találni, mint bármit is tenni egy ügy érdekében.
Zolit ismerve tudom, hogy nem kukacoskodni akar, és tudom, hogy ha valamit megszervez, az meg van szervezve! De itt a fórumon pötyögve sokszor elbeszélünk egymás mellett. Félreértések vannak, amiket élő szóban pár perc alatt tiztázni lehetne, itt viszont sértődések, duzzogás, visszavonulások alakulhat ki belőle!
Szóval van mit megbeszélni az tény, de ezeket a kisregényeket, ahol többezer karakteren keresztül vitatkozunk, és elemezzük egymás mondatát, nem itt kellene! Ez a topik szóljon arról, hogy a nagy találkozó mikor lesz, hogyan, miképpen... Ne vesszen el a lényeg a sok meddő vita között!

Szóval hajrá Don, hajrá kelet bástyái, és hajrá mindenki, aki érdemben hozzátesz bármit is a találkozó sikerességéhez!

(Én például az eseménynaptárba fogalmazok egy pár sort a találkozóról, nehogy valaki azért ne jöjjön, mert nem volt időben beharangozva, Sisak Peti meg odaszerkeszti a többi esemény közé egy 2016-os Vesparádé logóval együtt, mert gondolom az is lesz hamarosan!) :P

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.02.21. 19:47

És tényleg az utolsó, de ezt nem hagynám szó nélkül, mert félre vinné a látszatot. " mert mintha ezt sugallta volna az írásod" Nehéz helyzetbe kerül a vezetőség a tagság passzivitása, vagy nem kellő hozzáállása miatt, minden egyes pénzezés alkalmával. Ezt kifejtettem a decemberi közgyűlésen is. Ha ennyire nem lehet a tagságban megbízni, rájuk számítani, akkor baj van. Az egyének mögött meglett emberek, családapák, vállalkozók vannak, kiknek megannyi dátumhoz igazítva kell/szükséges anyagi helytállást bizonyítani. Miért pont az éves "hobbi találkozó" a megoldhatatlan? És akkor elindul, egy majd mi előre, majd ti utólag, meg össze vissza, kinek, mi a kénye kedve folyamat? Ha már új idők, új szelek, miért nem lehet ezt felnőtt módjára a klubbot mint pénzügyi finanszírozót/elő finanszírozót kihagyni? A klub tegye mellé a kedvezményét a szállás, étkezés költségének negatív előjellel, aztán pozitívval a logo stb. költségeket és indulhat a befizetés. Aki nem, az nem megy. Ez az anyagi szenvedés megy az osztálypénztől kezdve az éves találkozóig? Óvoda... (és nem, nincs kifogyhatatlan pénzes zsákom. magamnak is vannak anyagi gondjai, mik folyamatos logisztikát kívánnak. ezért várom el minden irányból, hogy kellő időben, kellő részletességgel kapjak információt, megfelelő befizetési határidőkkel, és máris tervezhetővé válik minden. és ha ehhez igazodik mindenki, talán nem kell Gonzi vagy bár ki más nagylelkűségére számítani, mikor anyagi helytállásról van szó)

Ape TM 703V, Ape P50 TL3T, Vespa PK50 XL Elestart Plurimatic, Vespa PK50 N Automatica

Válasz küldése