Túrázás új Vespával - GT/GTS/GTV és társaik...

Don

Re: Túrázás új Vespával - GT/GTS/GTV és társaik...

Hozzászólás Szerző: Don » 2012.04.12. 06:49

:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don 2012.09.04. 12:02-kor.

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Lóri
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lóri » 2012.04.10. 22:06

Szuper!

Végre elleshetjük hogy is kell ezt csinálni!

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2012.04.10. 21:42

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don 2012.09.04. 12:02-kor.

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Bogesz

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.10.06. 22:24

A Donovaly túrát egyelőre jegeljük, mert ennek a hétvégének pocsék lesz az időjárása, a 15-e pedig Bugacról szól.
Ha lesz még kellemes hétvége, akkor visszatérünk rá.

Bogesz

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.09.28. 13:10

Akkor legyen a kifelé vezető oldalon lévő OMV+McDonalds (Fáy u. - Forgách u. között).
Köszi az infót. :wink:

kengyelfutó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kengyelfutó » 2011.09.28. 12:39

Figyelem! A tervezésnél érdemes figyelembe venni, hogy a Duna Pláza benzinkút zárva, a terület elkordonozva.
(Itt van tőlem a helyszín 15 méterre)

Az ész a legönzetlenebb dolog a világon! Az is osztogatja aki maga is csak keveset birtokol.

Bogesz

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.09.28. 10:38

Sziasztok!
Október 8-án gurulunk egy Budapest-Donovaly-Budapestet. A táv oda-vissza 4-500 km. Útvonal 2/A-n Sahy, majd Zólyom, Besztercebánya, Donovaly ott a Kolibában (helyi étterem) ebéd, majd egy döntögetős szakasz Selmecbánya felé, onnan haza.
Gyülekezés fél 8-tól, indulás reggel 8-kor a Duna Pláza MOL kútról.
A túra átlag tempója 80km/h, de lesznek csapatósabb szakaszok is.
Kb. 12 órás program a megállásokkal, étkezéssel, úttal együtt!
Esős idő esetén egy héttel később megyünk 15-én.
Nem szervezett, befizetett túra, hanem egy haladós baráti gurulás amire minden Vespást szeretettel várunk.

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2011.09.09. 15:12

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don 2012.09.04. 12:03-kor.

Makaveli

Hozzászólás Szerző: Makaveli » 2011.09.09. 10:05

Köszönöm szépen a jókívánságot...a Lóri nem volt hajlandó megválni az arcszőrzetétől ezért dobtam :-) inkább mást kerestem!
Szili köszönöm az invitálást de a szerdai foci miatt makacs és igen fájdalmas nyakizom húzódást szenvedtem és örülök ha a saját fejemet el bírom viselni a nyakamon netto súlyban nem még a bukó plusz menet szél...szerdára megint fel kell épülnöm...remélem sikerül hála a szteroidoknak.

Értem én hogy villanymotor!De mitől megy???

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.09.08. 20:53

Túraidőpont változás!!! Az új időpont VASÁRNAP! A többi paraméter változatlan, tehát:
Reggeli találkozó időpontja: 8:30 (Indulás kb. 8:45)
Találkozó helye: Citadella parkoló, Gellérthegy, XI. ker.
Tervezett táv: kb. 200-250km
Visszaérkezés várható ideje: kb. 18:00 óra

Nagyon kellemes időt mondanak, a legfrissebb előrejelzés: kb. 30 fok, napos. Mindenkit örömmel várunk!

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.09.07. 17:56

Gonzi, látod "ez" bennem fel sem merült..:-)
Mivel egy igen csinos teremtés látható mögötte ülve a lakodalmas Vespán, bízom benne, hogy Lóri őt választotta végül...;-)

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2011.09.07. 16:34

Szili írta:Ezúton ragadom meg az alkalmat, hogy a friss házasoknak (Makaveli és Lóri) sok boldogságot kívánjak!! :-)
ez mókásan hangzott :lol: :wink:

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?
- Zed's dead baby, Zed's dead...

Árpi

Hozzászólás Szerző: Árpi » 2011.09.07. 08:25

Talán jó lesz, de 4-re vissza kell érnem Budapestre.

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.09.07. 07:15

Néhány konkrétum a szombati egynapos túráról:

Találkozó időpontja: 8:30 (Indulás kb. 8:45)
Találkozó helye: Citadella parkoló, Gellérthegy, XI. ker.

Tervezett táv: kb. 200-250km
Visszaérkezés várható ideje: kb. 18:00 óra

Nagyon kellemes időt mond a legfrissebb időjárás jelentés: kb. 26 fok, napos

Ha valakit érdekel a program és tud is jönni, kérem jelezze! Remélem összejön legalább 3 motor! :-)

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.09.05. 12:25

Ezúton ragadom meg az alkalmat, hogy a friss házasoknak (Makaveli és Lóri) sok boldogságot kívánjak!! :-)

Egynapos gurulás: óvatosan mondom, de úgy tűnik a most szombatot (szeptember 10.) szabaddá tudom tenni!Ha lenne legalább plusz két motor - a múltkor összesen ketten voltunk, most egyel több kellene, hogy fejlődésnek hasson :-) - akkor szívesen gurulnék, akár egész napos program keretében. Szívem szerint ismét délnek venném az irányt, más úton mint múltkor, majd átkelnék a Dunán Földvárnál és Tolna, majd Fejér megyén keresztül vissza. Lehetőleg mellékutakon, ami azt jelenti, hogy 70-nél többel nemigen megyünk.
Tehát kényelmes tekergésre invitálok mindenkit, bár hazafelé alkalmanként - a főutakon - 80-90-ig is mehet a mutató.

Napos, száraz időt mondanak szombatra, bár hűvösebbet mint most. Ha valakinek a borfesztiválon van programja a Várban, ne mondja le, 6 körül hazaérünk!
Naa????? :-)

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.30. 15:14

4 nap alatt 1800km, nem bizsu...mindenesetre "dolce vita" túra volt!:-)

TonyMontana
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TonyMontana » 2011.08.30. 13:00

Szép karika volt, szép tájakon! Az a bordó szín nagyon bejön, még ha fűnyíróról van szó! Még több ilyet! :twisted:

Kép

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2011.08.30. 11:46

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don 2012.09.04. 12:03-kor.

Bogesz

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.08.30. 08:57

A Triesti túrabeszámoló:

http://www.motorostura.hu/build.asp?Mod ... icleID=696" onclick="window.open(this.href);return false;

Bogesz

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.08.29. 23:25

:wink:

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.29. 21:01

Bogesz! Most is jól mutatott volna a bordó GTS-ed barna gyíkbőr huzattal a pusztai háttér előtt...:)

Bogesz

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.08.29. 17:14

Hangulatos. Pusztaveszpa :)
Remélem még idén gurulunk együtt.

Árpi

Hozzászólás Szerző: Árpi » 2011.08.29. 12:02

Kondór-tó mellett

Kép

Gémeskúttal szemben
Kép

ha kíváncsiak vagytok itt van az összes kép felötlve:
https://picasaweb.google.com/1180781375 ... /Vespa0828

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.28. 22:48

Sziasztok! Engedjetek meg egy beszámolót a mai "VESPusztA" túráról:
Bevallom, indulás előtti este olvastam a friss időjárás előrejelzést és izgultam, hogy tényleg elvonul-e a szélviharos hidegfront vasárnap reggelre. Egész éjszaka süvített a szél, s a reggeli fél hetes keléskor sem kevésbé. Aztán szinte percek alatt, míg reggeliztem, 8 körül tényleg elállt a durva légmozgás. Cserébe hűvös volt a reggel.
A fél 9-es találkozóra csak én és Árpi jött el a kedvesével. Vártunk kb 20 percet, hátha valaki még befut, majd nyeregbe pattantunk. Mire a Budafoki útra értünk, már újra sütött a nap. M0-on Dunaharaszti felé indultunk, majd Taksonynál Bugyi irányába vettük magunkat. Kifejezetten a mellékutakra koncentráltunk. Bugyi után Ürbőpuszta - Kunpeszér egy nyomvonalas aszfaltútnak jóindulattal nevezhető ösvényen "egerésztünk" - volt amikor csak 30-40-el, verőfényes napsütésben, szikes legelők, alföldi öntözőcsatornák között, forgalom egy-két szembejövő autóval ki is merült. Aztán Tatárszentgyörgy - Ladánybene (itt egy kólára megálltunk egy kereszteződésben, ahol a négy sarokból háromban kocsma volt, gondolom gondos piackutatás előzte meg a nyitást :-)- Kunbaracs - Kerekegyháza következett. Innen Szabadszállás felé vettük az irányt egy alsóbbrendű, ám meglepően korrekt szakaszon. A fokozottan védett Kondor tó mellett meg kellett állnunk fotózni. Bioszféra rezervátum, újra betelepülő ősi fajokkal... A tanyavilág pedig egészen változatos képet mutat. Sok az elszegényedett, lepukkant minigazdaság, küzdenek becsülettel mint disznó a jégen. Ám meglepő színvonalú hobbi, illetve megagiga birtokok is rejtőznek az akácosok mögött errefelé. Beszarás porták, néhol a tanyabejárat terméskő-kovácsoltvas kombinációja többe fájhatott, mint a dallas-i Ewing-ok csóró proli putrija (fa)házastól-medencéstől-olajkutastól...
Szabadszállás után délnek, Izsák felé fordultunk. Az 52-es (fő)úton jobbra, pár száz méterre találtunk egy benzinkutat, mindketten tankoltunk, majd a szomszédos csárdában meglepően finomat ettünk, meglepően korrekt áron...:-)
Vissza, Izsák felé folytattuk utunkat, hibátlan aszfalton. Az egyik kanyar után hirtelen rendőrök álltak az út szélén. Pillanatra átfutott az agyamon, hogy b@sszameg, nincs bekapcsolva a biztonsági öv! Aztán rájöttem, hogy hol vagyok...:-)
Izsák meglepett, ritka rendezett, tiszta, színes kis község vagy tán kisváros. Orgovány felé terelgettük a vasakat, szikes legelők, vizenyős rétek, gémeskutak, birkalegelők közt. Megálltunk többször fotózni is, érdemes.
Jakabszállásnál bukkantunk ki az 54-es főútra du. 4 körül, innen már csak húztuk a fülét a gépeknek 80-90-es tempóval. Kecskemét (M5 körgyűrű) - Lajosmizse (ott vissza a régi 5-ösre) - s Budapest felé. Fél 6 előtt Budapestnél jártunk.
Egy igazán tökéletes motorozós, feltöltődős nap volt ez. Kár hogy nem jöttetek többen! Szerelgetnünk nem kellett, az időjárás a lehető legideálisabb volt, a gatyarohasztó kánikula elmúlt, mégis pólóban krúzoltunk kényelmesen a pusztában. Tiszta hedonizmus! :-)) Mi legalábbis élveztük.
Még több ilyet!
Árpi holnapra feltesz néhány képet is (remélhetőleg) :-)

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.27. 00:57

Sziasztok! Hazaértem, újra (élvezhető) netszolgáltatás közelében vagyok.

Mivel az Alföldön töltöttem most pár napot (egy helyben, mégis jó volt :-)), valamiért itt ragadt az eszem. Ahogyan a térképet túrom, izgalmasnak tűnő utak futnak a Kiskunsági Nemzeti Park védett részei mellett-között: izsáki Kolon tó, Ürbőpuszta, Bösztörpuszta, Orgoványi Tájvédelmi Körzet, Bugacpuszta stb. Szívesen kódorognék arra, ha van kedvetek! Biztosan látunk szépet. Vannak ott szikes legelők, tavak, futóhomokos területek, tanyák, gulyák, ősgyepek, gémeskút, alföldi erdők, csárdák, hosszú egyenesek, néha kanyarok és k-meleg stb. :-) Aki bírja az alföldi valóságot, annak paradicsom lehet e táj.

Valami ilyet tudnék elképzelni: XI. ker - Soroksár - Ócsa - Bugyi - Kunszentmiklós - Szabadszállás - Izsák - Orgovány - Jakabszállás - (Bugacpuszta?, meglátjuk, hogyan haladunk) - Soltvadkert (fürdőzés, fagyi) - vissza Kiskőrös - Akasztó - Solt - Budapest felé. Majd még csiszolom az útvonalat.

Kalkuláljunk bele szükség esetén módosítást, mert nem tudom milyen minőségűek ezek az utak (gondolom változóak), s hogyan haladunk, látunk-e szépet, fényképezünk-e, stb! Valahol útközben pedig megállunk valami csárdánál (pl. Bócsán) enni egy egyszerűt!

Persze, ha valakinek van jobb ötlete, jelezze, én nyitott vagyok.

Válasz küldése