Túrázás új Vespával - GT/GTS/GTV és társaik...

Bogesz

Re: Túrázás új Vespával - GT/GTS/GTV és társaik...

Hozzászólás Szerző: Bogesz » 2011.08.25. 09:48

Mint azt csütörtökön a Hősökön beszéltük, valóban más dimenzió a GT.
Ennek alátámasztására hamarosan elkészül túrabeszámolónk a nyári Trieste-Rovinj-Triglav túránkról, képekkel, számokkal. Előzetesen csak annyit, hogy 1800 km 4 nap alatt.
Az utónyári szezonra pedig még tervezünk egy laza 1 napos Donovaly kirándulást. Ha ez összejön, ahhoz lehet csatlakozni, úgyhogy izzíthatjátok a - ős Vespás szóhasználattal élve - Cadillaceket :D

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2011.08.25. 08:38

:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don 2012.09.04. 12:04-kor.

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Cady
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cady » 2011.08.24. 21:02

nem a teljesítésről van szó, hanem, hogy teljesen máshogy kell motorozni egy régi váltós vespával és nagyon nem jó együtt menni automata nagyobb teljesíményű motorokkal. Pláne, ha az utóbbi kategória képviselője megy előtted és szerpentines útról van szó. Ezt a 2008-as sziciliai túra ebből a szempontból hátrányos helyzetű résztvevői (PX) minden bizonnyal, de talán a másik fél is alátámaszthatja.

Az élet olyan amilyennek gondolod (:

gonzalez
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: gonzalez » 2011.08.24. 16:42

Az ötlet nekem is tetszik, de most az első túrákból biztosan kimaradok, mert szeptember végéig már be vannak táblázva a hétvégéim..
És, egy jó PX-el a napi 2-300 km-ek is vidáman, a 4-500-asok már kicsit nyögvenyelősen, de teljesíthetők - akár gts-ekkel is. Persze mindenki maga döntse el .

- Whose scooter is this?
- It's a Vespa, baby...
- Whose Vespa is this?
- Zed's...
- Who's Zed?
- Zed's dead baby, Zed's dead...

kengyelfutó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kengyelfutó » 2011.08.24. 16:34

Szili!
Like! 8)

Az ész a legönzetlenebb dolog a világon! Az is osztogatja aki maga is csak keveset birtokol.

TonyMontana
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TonyMontana » 2011.08.24. 16:34

Köszi Sisak, hogy gondoltál rám, még a szavadon foglak egyszer! 8)

Kép

sisak
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sisak » 2011.08.24. 14:46

Az elmúlt időszakban kicsit elment a kedvem a fórumozástól, de talán majd itt alakul valami. Természetesen szívesen látok mindenkit Szombathelyen akár csak átutazóban is (TonyMontanát is szívesen elszállásoltam volna Ausztriába menet). Vas megyében és a szomszédos Burgenlandon rengeteg szép helyet tudnék mutatni.
Igaz, mostanában újra a PX-et lovagolom és hegyezem, de ha lenne egy jó társaság a GTS-t is kitolnám a garázsból.

http://www.vespaklub.hu/home/klub/klubtagok/sisak" onclick="window.open(this.href);return false;

hoberth

Hozzászólás Szerző: hoberth » 2011.08.24. 14:11

Hát igen. A múltkor elég érdekes "motorozás" volt, amikor elindultunk egy karikára a városba. Ha jól emlékszem úgy nézett ki a mezőny, hogy 3db Ciao (Matyié megy 25-öt :mrgreen: ) egy 50-es PK, egy 125-ös meg egy 200-as PX, és egy 500-as Piaggio Beverly.
Mondjuk nem volt gond, időnként a ciao-val megvártuk a többieket. 8)

Szóval ebből szerintem nem lesz különösebb vita, vagy sértődés, hogy a nagy fűnyírók külön utakra is mennek.

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.24. 14:01

Srácok, a világ végén vagyok, ami nyaraláshoz jó (éppen azt teszem), de a mobil térerő 1-2-es, így a mobilinternet az EDGE hálózaton haldoklik, örökkévalóság az oldalak letöltése.
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

Vasárnapi találkozó időpontja: fél 9 (Gellérthegy, Citadella parkoló), melegben kezdjünk mihamarabb, de mivel vasárnap van, ne 8-kor! :-), lehetőleg mindenki tele tankkal jöjjön már!

Cél: az utazás, de ebben a melegben egy pár órás strandolást is el tudnék képzelni valami szabad strandon. Pl. Velencei tó, Balaton vagy az Alföld irányában néhány szikes vagy homokbányató (pl. Vadkerti tó, kb. 110km, utána ehetnénk egy isteni fagyit a soltvadkerti cukrászdában). Mit szóltok? Ha valakinek ötlete van, jelezze, de én is nézelődöm a neten (csak az itt, most lassú, de pénteken este már otthon leszek)

Matyi: szerintem nyugodtan izzítsd a PX-et, egyébként sem sietünk, pláne ebben a nagy melegben. Túrázni-nézelődni egyébként is 70-80-nal a legkirályabb, s azt a tiéd is tudja! Ráadásul néhány mellékúton nem a legjobb az aszfalt minősége sem... úgyhogy várunk!

Don: Jól látod, valóban nem akarok feszültséget kelteni, (miért is tenném? :-) sőt, inkább az összefogás a cél. Van aki a régit szereti babrálni (helye, szerszáma és érzék is van), van aki mesterien felújít, van aki csak túrázni akar, van aki meg azt sem tudja mit akar :-)...ami mégis közös, hogy mindegyikünk Vespán képzeli ezeket. Viszont, ha körülnézek Budapest útjain, nyüzsögnek a nagy és kisebb darazsak (ráadásul rengeteg új), de találkozókon relatíve kevesen vagyunk...az lenne az ideális, ha a klubon belül mindenki megtalálná a számításait és az érdeklődési körének legmegfelelőbb kapcsolatokat. A nyíregyházi látogatást pedig még az ősszel jó lenne megejteni, ilyen melegben nem kevés 500km :-)))

Cady
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cady » 2011.08.24. 13:46

Szerintem ez egy tök jó topik! Sok sikert hozzá!
Az volna a legjobb, ha a Szili úr által tökéletesen összefoglalt pontok mindegyike betartásra kerülne és működne ez a dolog, a "roncsokkal" van 1000más lehetőség erölködni, és azt én is osztom hogy borzalmas úgy motorozni, hogy egy csoporton belül eltérő teljesítményű és karakterisztikáju motorok vannak. Hajrá-Hajrá!

remélem a következő kérdés nem az lesz, hogy hengerfejes PK 50-el lehet e menni?

Az élet olyan amilyennek gondolod (:

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2011.08.24. 10:53

:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don 2012.09.04. 12:04-kor.

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Ákos_

Hozzászólás Szerző: Ákos_ » 2011.08.24. 07:41

Nekem jó lehet... de valami konkrét útvonalat lassan ki kellene találni 8)

Csak ezt akartam mondani:P

hoberth

Hozzászólás Szerző: hoberth » 2011.08.24. 07:35

Matyi ne értetlenkedjél már! Még jó hogy nem a hulladék Primaverával akarsz motorozni! :D
Ez itt pont arról szól, hogy nem a fos pxekkel kell túrázni, az csak a hobbi szerelgetőknek való! :mrgreen:
Told elő a fűnyírót, aztán menj azzal! :wink: 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hoberth 2011.08.24. 11:21-kor.

BertalanMatyas

Hozzászólás Szerző: BertalanMatyas » 2011.08.23. 21:19

Én mennék, de a PX-nek csak 72-78 az utazója, 90-nél fel akar repülni.

Árpi

Hozzászólás Szerző: Árpi » 2011.08.23. 15:23

Sziasztok!

Én benne vagyok a vasárnapi gurulásban. Túra ötletem sajnos nincs, mert Egernél távolabb még nem voltam.
Előre jelzés szerint derült idő várható. 34fok Ez már túl derűs is 8)
Indulás olyan 9 körül?

Túra ötletek várunk tapasztalt túrázóktól?

Szili
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.22. 10:27

És hogy ne csak a levegőbe beszéljek: augusztus 28-a, vasárnap nekem szabad. Túratársakat keresek max. 2-300km-es kiránduláshoz! Cél: az utazás...:-)
Péntekig csak mobilon (20/9809179) leszek elérhető, nem tudom, vagy csak korlátozottan követni az itt - remélhetőleg - meginduló szervezkedést. Nekem ráér vasárnap reggel is megtudnom hová indulunk...valami szép környékre inkább: Dunakanyar, Vértes hegység, Börzsöny, vagy akár az Alföld

Szili
Kapcsolat:

Túrázás új Vespával - GT/GTS/GTV és társaik...

Hozzászólás Szerző: Szili » 2011.08.22. 10:20

Kedves Darázsgazdák!
Reméljük valós igény hozta létre ezt a témakört: túrázni nagytestű modernebb Vespákkal. Elsősorban GT/GTS/GTV gazdáknak szeretnénk itt lehetőséget teremteni, túratársakat találni közös kirajzáshoz, akár csak fél-egy napos vagy hosszabb bandázásra.
Tehát aki ilyen gépet tulajdonol és van pár órája, szabadnapja, hétvégéje és csatangolna egyet a darazsa hátán, írja meg túraötletét vagy csatlakozzon kiírt programhoz. Mindenkit szívesen látunk, lehet az klubtag, regisztrált fórumozó vagy csak külsős olvasó.
Nagyon fontos:
1. Ez nem konkurenciája szeretne lenni a meglévő ?túrák, programok? témakörnek, hisz rétegigényt elégít ki. Inkább kiegészítése, altémaköre annak. Érdemes tehát az eredeti túrás témakört is követni, a klubszintű megmozdulások továbbra is ott jelennek meg!
2. Nem sznob elkülönülés a cél, nem csak a modern Vespásokat várjuk ezekre a kirajzásokra. Azonban e gépekkel a kényelmes túrázós utazótempó akár tartós 70-90km/h (két fővel is), így ha mással jönne, csatlakozás előtt reálisan mérje fel mindenki gépe adottságait!
3. Nagyobb lélegzetvételű, esetleg külföldi kirándulásoknak érdemes lehet továbbra is külön témakört nyitni, ahogy eddig is.

Ez a témakör a túrázásról, túraidőpontokról, túraötletekről szóljon! Minél több túra/találkozó jön össze annál jobb, lehet az pár órás kirándulás is. A szerelési és egyéb észrevételeket továbbra is a már meglévő témaköröknél vessétek fel, illetve a megvalósult túrán lesz lehetőség ilyen irányú tapasztalatokat cserélni, személyesen!
Biztonságos utat, jó rajzást kívánok mindenkinek!
Szili

Válasz küldése