Vespa Klub

Don

Re: Vespa Klub

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.12.31. 18:27

Sikerekben Gazdag Boldog Új Esztendőt Kívánok itt is Mindenkinek - és hogy a témánál maradjak...
... jövőre is legyen 3 az 1-ben, vagyis vespa, hegyek és tengerpart - ettől jobb koktélt nem tudok ... persze szigorúan jó társaságban fogyasztani ! ... na és a hozzávalókat már most elő lehet készíteni ! :)

Kép - Split :D

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

NRZsolt

Hozzászólás Szerző: NRZsolt » 2016.12.31. 18:14

Kilóméterekben gazdag( baleset mentes) Boldog Új Évet Kívánok

PK50 FL 90 '; ET4 125 98 ';GTS250; Px200, 99'

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.12.25. 14:27

Kép

... mert van az úgy, hogy " bizonyos szint fölött már nem megyünk egy bizonyos szint alá! "

Vigyori
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vigyori » 2016.12.24. 00:19

Boldog, Békés Karácsonyt!

Kép

Ízirájder Öcsém, ízirájder!!! Ennyi!!!

NRZsolt

Hozzászólás Szerző: NRZsolt » 2016.12.23. 21:30

Kép

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2016.06.22. 13:12

A CIAO-val voltam :D :D :D
Ezért nem is merek elmenni az országos találkozóra. A PK50 még bejáratos, a CIAO pedig nem biztos, hogy időben odaérne. Maradna a Forza, de azt felgyújtaná valaki.

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.06.22. 11:29

Gondolom nem a Forzával voltál, mert az nagyban levonna az amúgy elismerésre méltó túra értékéből ! :wink: Ilyen mondjuk a GTS Group-ban nem fordulhatna elő, akármilyen nagy is a barátság. :P

Tiko

Hozzászólás Szerző: Tiko » 2016.06.22. 09:59

Természetesen megyünk vissza, de csak akkor, ha garantált a vihar-zápor-zivatar. Szép időben már nem tudunk motorozni. :D

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.06.21. 20:42

Na ! :roll: - a Mormoták mehetnek vissza ! :mrgreen:

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.06.21. 16:38

2016.06.18.tól kezdve a Vespa Klub Magyarország bármely tagja, aki meglátogatja a Piaggio Múzeumot (Pontedera, Olaszország) 15% kedvezményt kap a múzeum boltjában történő vásárláskor a számla végösszegéből.

Fán nem lehet motorozni, de motoron lehet fázni...

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.22. 05:23

Boldog Szülinapot VKM! :)
(lassan készülhet a libakergető ((= segédmotoros KRESZ)) vizsgára :D)

Vigyori
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vigyori » 2016.03.21. 23:52

Immáron 12 éve :!:

Buon compleanno VKM 8)

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.21. 17:38

Sziasztok!

2016-ban a tagsági díj befizetés határideje április 15. péntek!

Sok napsütést, kevés kátyút! 8)
maxx

windfall

Hozzászólás Szerző: windfall » 2016.03.15. 10:25

sziasztok!

Olvasgatom néha a fórumot.. Don ott leszel személyesen a közgyűlésen?

üdv
Gy

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.10. 05:58

Tegnap végül Árpival nem sikerült találkoznom, mert mégsem ért rá de hamarosan pótolni fogjuk ezt. Viszont ez azt jelenti, hogy a jövő héten kezdődő EMAT-os meghívásra nem fogunk tudni felkészülni. Jelzem a szervezők felé.

Konkrétan mi a hiba? Jelenleg nincs egy-két olyan személy, aki összefogna és végigvinne az elejétől a végéig egy "kiállítás" tipusú megjelenést. Illetve nem adottak a tárgyi feltételek sem hozzá. Mert, pár darab motor felajánlása és kijuttatása még nem kiállítás / megjelenés.

Mi fog most történni, hogy ez változzon?
1. Volksrod Zolival beszélgetve körvonalazódott pár alapvetés, ami kell egy bármilyen kiállíáshoz, megjelenéshez (kiállíás alapcsomag elkészítése, alap forgatókönyv összerakása, résztvevők meghívása, helyszíni jelenlét megszervezése, szállítás, bepakolás - standbontás...stb.)

2. A tárgyi feltételekhez, azaz az alapcsomaghoz Zoli felajánlotta, hogy beszél a testvérével, aki szokott járni kiállíátsokra, ergo van ehhez alapkészletük és megnézzük, hogy tudnánk velük együttműködni. Kölcsön kérni, később már ha nekünk is van anyagunk, akkor kölcsön adni felszerelést. Ez könnyít a dolgunkon.

3. Február végén Dagi átvette a klubos anyagokat, eszközöket (és a pénztárt) Barczi Gábortól -> Készül egy leltár, hogy pontosan mink van, mit használhatunk mondjuk egy kiállítás szervezésekor. Eddig ez nem volt.

4. Áprilisban kapunk kiállíási lehetőséget az Allé Bevásárlóközpontban. Ezt Varga Árpi intézte és vállalta, hogy összefogja a tennivalókat. 70 éves szeretett márkánk, ennek jegyében a klubon keresztül próbáljuk meg bemutatni a múltat és a közösséget. Az új motorok kiállítását az importőrre bíznánk, aki nem árulhat csak kiállíthat ... így is nagyon örül a lehetőségnek. Árpi próbál összehozni egy nyereményjátékot is, aminek a főnyereménye egy Vepspa lesz (ha ez nem sikerül, akkor Vespás tárgyak). Kiállíás időtartama kb. egy hónap, a kiállított anyagok - járművek kordonozva lesznek és folyamatos biztonsági felügylettel.

A fenti témákról is beszélni fogunk a közgyűlésen.

Don

Hozzászólás Szerző: Don » 2016.03.09. 20:14

Tisztelettel !

- írnék néhány gondolatot, ha már így a nyílt fórumon adott rá a lehetőség. Nagyon remélem a nagy csend és látszólagos passzivitás oka (néhány hangos szót kivéve) az, hogy a színfalak mögött nagyon komoly előkészítő munka folyik annak érdekében, hogy a már jó előre meghirdetett és így időben tudható 2016. márc. 19-i Közgyűlés végre elérje célját. Azt, hogy a VKM zökkenőmentes működése érdekében végre összeálljanak a személyi feltételek, a közösen kitűzött célok, a vállalt (régi és új) feladatok és talán a legeslegfontosabb - ami valahogy sohasem áll össze (legalább is számomra) a mélyen tisztelt szürke massza, a TAGSÁG KREATÍV, TAPINTHATÓ, VALÓSÁGOS JELENLÉTE, KÖZÖS SZELLEMISÉGE. Mert hogy nélkülük az egész egy nagy lófitty, vagy mi .... :mrgreen:

Fogy az idő - van szűk tíz nap - aztán kiderül, hogy a sok előkészítő munka, a harmadik nekifutásra összeülő Közgyűlés mire jut, lesz-e valami olyan alapvető új felállás, ami újra érdekessé, vonzóvá teheti a VKM jövőbeni regnálását. Nem először feszegetem ezt a témát - gondolom már borzasztóan unalmas is :mrgreen: - de korábban legalább volt vita, érvelés, beszólás, sértődöttség, stb. de mindenképp valamilyen aktivitás ... akikkel érdemes volt akár vitába szállni, mert volt egyfajta szellemi szint, intelligencia, szakmaiság, ami kulturált határok közzé szorította a néha felforrósodott hangulatot.

Tíz év után sem ismerem, leginkább csak látásból - vagy abból sem - a tagság túlnyomó részét, de azt tudom, hogy jó néhány embernek igenis van tehetsége, adottsága, lehetősége, körülményei, kapcsolatai, szakmai felkészültsége ahhoz, hogy a VKM eredményes klub lehessen, akár még nemzetközi porondon is. Na persze ez most épp fordítva van és bizony volt jobb ... sokkal jobb ! :idea:
Itt most sorolhatnám a neveket, kik tűntek el szép lassan a süllyesztőbe - okkal vagy anélkül - de minden egyes ilyen emberrel fogyott, sorvadt a klub, legnagyobb sajnálatomra. Még ha ez nem is jött le, úgy direktbe ! :P

És végül az én kedvelt műfajom, a trollkodás
- mert enélkül képtelenség aktivitásra bírni a tisztelt olvasót ! :wink: klubtagot nem írok, mert aztán azt végképp nem !
:mrgreen:
- ha belinkelek egy nekem tetsző képet - ami azon kívül, hogy nekem tetszik - semmi közöm, az már egy hsz. ?
- ha találok a neten egy kb. idevágó, vagy csak nagyon áttétesen kapcsolható rendezvényt, programot (sokat) és azt belinkelem - csak úgy - az már klubtagságilag mérhető teljesítmény ?
- ha a főoldalon 2012-es, 13-as, 14-es aktualitásokra való felhívás, program, egyéb fontos infó van, az kicsit sem gáz ? vagy nem is olyan egyszerű, komoly háttérmunka ezek frissítése ?
- ha én belépek egy viszonylag szűk közösségbe, ahol sokan még nem ismernek, illik bemutatkoznom, vagy csak kicsengetem a lóvét, aztán aki akar az úgyis megismer - nem igaz ?!
- ha valaki beírja azt, hogy szar ! azt nekem is szó szerint úgy kell olvasnom, hogy szar ? vagy vehetem úgy, hogy egy khmm, egyszerű, kevésbé pallérozott elme tehetetlen megnyilvánulása ?
... és a többi és a többi.
Persze vannak, voltak ötleteim is, hogy én hogyan ... és ezt közzé is tettem, de valahogy a távoli vidéki hangot valószínűleg elnyomhatta a nagykörúti forgalom zaja.

Itt vidéken csend van, nyugalom, most hogy jön a jó idő ? egyre több GTS fordul meg a környéken (gyarapszunk :D ) és tele tervekkel, újításokkal, ambícióval megy az eszmecsere. És hogy Te meg Te mit teszel a csapatért, milyen feladatot vállalsz, amit majd számon is lehet kérni ? - Egy fenét :!: - add önmagad, a karaktered, a személyiséged és ha oda akarsz tartozni biztos megtalálod hogy hogyan érezhetnéd, érezhetnénk még jobban magunkat Te általad. Semmi sem kötelező, de tudd, hogy nélküled kevesebbek vagyunk, mi pedig hiányolni fogunk Téged, Te pedig bennünket, ha kimaradsz .....
- Én ? dehogy maradok, ott a helyem !
... ja és igen, van az a szellemi szint, ami nem bukik át a mi küszöbünkön - mert akárkivel azért nem - sorry ! :?

Bocsi, ha nehezen emészthető vagyok .... néha magamat sem értem ! .... hogy mit keresek én itt !? :P

2016. március 19. KÖZGYŰLÉS !

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2016.03.09. 09:58

Zoli jobbító szándékát értem és respektálom, pláne újszülött pici mellől! Ismerve, hogy Zoli tudja egész pontosan, hogy mit takar az EMAT és az AMTS meg úgy az épített járművek világa. Viszont van pár félreolvasás, félreírás, félreértés többek részéről, ami miatt majdnem süketek párbeszédére emlékeztetnek az utóbbi bejegyzések.
EMAT-os sztori menete eddig:
- Maka felvetette, hogy jó lenne EMAT-ra menni, megmutatni a Vespát. Azért, mert szívesen látnának minket! Ezt Ungvári Márton személy szerint támogatta.
- Kicsi ötletelés ment a fenti ötletre megnyitott EMAT-os fórumban ... mit kéne, hogy kéne.
- Kaptárban úgy volt beszélünk, csak annyiban maradtunk, Makával, hogy telefonon értekezünk. A helyszínen senki nem jelezte, hogy érdekelné a téma vagy szeretne erről beszélni pedig órákon keresztül együtt voltunk. Rengeteg minden másról beszéltünk!
- Legutóbb jeleztem, hogy Maka keresett és megadta a szervező elérhetőségét.
- Azt is jeleztem, hogy mikor (ma) tudunk beszélni erről részleteiben. Akit érdekel, keressen. (nem keresett senki)
- Tehát beszélek ma Árpival és jelzem a fejleményeket
... egyelőre egyéb nincs.

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.03.08. 20:43

A kronológiát az EMAT-os téma végolvasásából állapítottam meg. Oda ezek vannak leírva. A közgyűlésen már hallottam olyat, hogy a szükséges elvállalni való feladatoknak akár egy külön felület, ott aztán igény és lehetőség találkozhat. Az én életemben biztos, hogy fordítanom kellett. Én is olyan voltam, hogy aki akar az majd akarjon, vagy majd ha végzek akkor mutatom. Valahogy a tágabb társadalmi rétegek ezt nem tolerálták. Határozott igény mutatkozott, hogy folyamatában betekintést engedjek a futó projektekbe. Aztán most már így maradtam. És lehet nem is hülyeség. Bár nem napi elszámolásra/elszámoltatásra van igényem, de 2 héttel egy rendezvény előtt, valamit már lehetne csepegtetni. Különben milyen pompás csütörtöki gurulásos kiállítás összerakást lehetne csinálni (már ha szükséges) Én tuti mennék.De pl. élethelyzetünk változásai okán be kéne szervezni két pelenkázás közé. Az meg végképp nem esne jól, ha az utolsó pillanatban kiderülnek az igények, aztán összeegyeztethetetlenség okán nem tud az ember helytállni, akár mennyire is megkövetelné a haza, vagy a VKM. Aztán végén azok közé tartozna, akik semmit nem visznek a közös abroszra.

Ape TM 703V, Ape P50 TL3T, Vespa PK50 XL Elestart Plurimatic, Vespa PK50 N Automatica

Lóri
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lóri » 2016.03.08. 17:07

Ajjajj...

Telefonon nem szeretek forumra irni, ugyhogy csak roviden es velosen a ram vonatkozo reszt: nem ertem mibol gondoltatok hogy nekem ehhez a programhoz barmi kozom is van azon kivul, hogy ahogy ti is en is leirtam a velemenyem annak (nem) szervezeserol. Ennyi. A kronologiad pedig egy velemeny, amiben nem ertunk egyet. Mi mikor csinaltuk, inkabb ugy csinaltuk, ahogy Gonzi is irta. Nem allitom, hogy az jobb, de nekunk az mukodott. Amennyiben a te altalad leirtak szerint szeretnetek, hogy szervezodjenek a programok kozgyulesen szavaztassatok meg es kesz. Csak legyen aki vallalja.

VolksrodZoli

Hozzászólás Szerző: VolksrodZoli » 2016.03.08. 15:33

Érzésem szerint most fordítva lovon ülés esete forog fenn.

Nem a tagnak kéne kérdezni, hogy mi lesz, hanem a vezetésnek biztatni a tagokat, és kiírni a szükséges feladatok listáját, hogy mindenki a lehetőségihez mérten csipegessen belőle.. Bár ha megnézzük mi a sorrend, én látok szervezést, szervezőket, még ötletet is lehet a tarsolyban, csak a végeredménnyel lehet nem meglepetésként a rendezvényen találkoznék.
Kronológiailag Maxx beszél Lórival, és összeraknak egy kis csapatot. Vajon ebből van valami, vagy semmi? Majd egy kis nem is kéne menni, mert nem a "mi" stílusunk, de azért megy a poénkodás a szétborított alkatrész kupacon. Aztán MEGBESZÉLÉS a Kaptárban, minden kiderül! Hát nem derült ki (de megbeszélés sem volt, úgy tűnik). Aztán hallgatás. Talán én kérdeztem, mi forr a fazékban nagy titokban, mire Lóri..., de végül is nem tud semmit. Bár azt megtudjuk, neki se a stílusa a rendezvény, de valamiért a külvilág felé mutassa meg magát a VKM lehetőségét sem látja benne? De különben is lehet jelentkezni szervezőnek. Talán másnapra már a miért nem egyből a szervezőt keresik direktbe van soron (ezek szerint mégis van szervező) bár kezd kiderülni, hogy Maxx és Árpi intéz valamit. De itt már képbe kerül egy Alle-s megjelenés (valaki tud róla többet?) És igen, Maxx ígérte, hogy blogszerűen nem fogja ide (oda a rendes helyére) dokumentálni, de egy nyilvános VKM eseményről, tudtommal az egyetlen VKM fórumon, az adott témában legalább annyi választ lehessen várni, hogy alakul (bár szét vagyunk esve, nagyon kéne valaki aki helyettünk el megy a kútra vízért, mert az most nagy segítség lenne) vagy valami. És tudom, hogy (talán) konkrétan
"4. tervezett programok részletes ismertetése, azokhoz kapcsolódó feladatok bemutatása és a klubtagok vállalásainak megtétele" csak 19.én fog terítékre kerülni, de talán el lehetne kezdeni a régi és új feladatmegosztási taktikát összemosni mert 19-én már 1 napja megy pl. az rendezvény, minek témájában megy a huza-vona.

Ape TM 703V, Ape P50 TL3T, Vespa PK50 XL Elestart Plurimatic, Vespa PK50 N Automatica

Wilike
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wilike » 2016.03.08. 09:31

Áthozom ide, mert ez már nem annyira a kiállításról szól, hanem magáról a Klubról. Sőt, aktuális is, mert nemsokára klubgyűlés lesz. Tehát:
EMAT 2016 - VKM megjelenés
gonzalez írta:.... a Klub nem működik tökéletesen....
Gonzika, vitatkozom veled! A Klub igenis tökéletesen működik! Pontosabban, tökéletesen úgy működik, amit és ahogy azt a klubtagok és nem klubtagok csinálnak benne, érte, ellene. Nem a vezetőség "dolga", hogy "klubot csináljon"!
A Vespaklub engem egy olyan piknikre emlékeztet, ahová mindenki csak a korgó beleit hozta el, ráadásul néha akkora arccal, mintha még valami nagy szívességet is tenne vele, de elemózsiás táskát még annyiban sem hoz, hogy a saját gyomrát meg tudná tölteni belőle, nemhogy még a közös abroszra is akarna tenni bármit is.

A klub, nem egy valamilyen "szolgáltató kft", akin/amin a kötelezettségeinek (?) elhanyagolását lehetne számonkérni. A Klub, egy "egyesület" és azt nem jogi értelemben veszem, hanem hozzáállásilag gondolnám. Vagyis, amivel közösséget vállalunk, ha vállalunk, amiért teszünk valamit, ha teszünk.
Ha valakinek bármi kifogása van a Klubbal kapcsolatban, arról nem a Klub tehet, hanem saját maga, mert nem tette meg azt a Klubért, amit hiányol a Klubból!
Én már csak azon csodálkozom, ha valaki lesz még hajlandó egyáltalán bármi tisztséget vállalni...

Ne légy szerény, nem vagy te olyan nagy ember! :)
(Golda Meir)

gyanla

Hozzászólás Szerző: gyanla » 2016.01.11. 19:06

B.U.É.K.

Vigyori
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vigyori » 2016.01.01. 00:34

B.Ú.É.K. mindenkinek! 8)

NRZsolt

Hozzászólás Szerző: NRZsolt » 2015.12.31. 09:48

Motorozásban, eredményekben gazdag Boldog Új esztendőt kívánok mindenkinek

maxx
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: maxx » 2015.12.24. 22:53

Boldog ünnepeket kívánok nektek a VKM nevében! Már alig várjuk, hogy gurulhassunk veletek 2016-ban is! :wink:

Happy Holidays to All from Vespa Club Hungary! Can't wait to roll 8'-12' with you in 2016!!

Kép

Válasz küldése